• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

23. 04. 2019 | Leklé ryby na hladině Nesytu: může za to nejspíš viróza. Uhynula desetina osádky

Desítky mrtvých ryb plavou břichem vzhůru na hladině rybníka Nesyt u Sedlece na Břeclavsku. Příčinu uhynutí rybáři zjišťují.

22. 04. 2019 | Malachitová zeleň. Do Česka se dostaly tisíce pstruhů se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že 10 500 pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

16. 04. 2019 | Zarybňovat řeky pomohou i středočeští radní. Poskytnou dotaci

O vracení života do řek, z nichž se ryby vytrácejí, se snaží středočeský územní svaz Českého rybářského svazu. Krajští radní v pondělí rozhodli, že pomohou finanční podporou ve výši 150 tisíc korun.

15. 04. 2019 | Čekání skončilo. Slepá ramena řek ve Starém Městě se propojí

Desítky roků mělo Staré Město v šuplíku připravený záměr, jak zatraktivnit a zlepšit stav tamních slepých ramen řeky Moravy. Dlouho chystaný projekt, který by měl přinést do okolí často neudržovaných stojatých vod znovu život, se letos konečně rozhýbal správným směrem.

15. 04. 2019 | Kdo může za smrt delfínů v Egejském moři? Podezřelí jsou vojáci, rybáři i plasty

Na březích kolem Egejského moře se začala objevovat mrtvá těla delfínů, prudký nárůst náhlých úmrtí těchto mořských savců hlásí také odborníci ve Francii a v Řecku. Co je příčinou tohoto stavu, není zatím zřejmé. Za viníka bylo nejdřív označováno námořní cvičení turecké armády, skutečné důvody jsou ale zřejmě složitější.

11. 04. 2019 | Rybaření, velikonoční plavby i rybářské závody. Máchovo jezero se probouzí

Obliba Máchova jezera poslední dobou roste a není divu, nabídka sportovních i společenských aktivit se stále se rozšiřuje. Vše začíná již v dubnu. Čtvrtým rokem je na Máchově jezeře obnovena tradice sportovního rybolovu a rybaření si zde mohou užívat jak zkušení rybáři, tak i široká veřejnost. K lovu totiž stačí zakoupení povolenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero.

09. 04. 2019 | Narovnané řeky musíme opět zvlnit. Pro krajinu jsou meandry vhodnější, jde i o podzemní vody

Přes dvě stě let předci odváděli vodu pryč, aby se jim lépe hospodařilo. Výsledkem je krajina, po které všechno steče. Vrátit stav do optima bude trvat, říká Tomáš Urban, ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského. Nemá-li Česko žíznit, musí se krajina zase podobat sama sobě.

09. 04. 2019 | Sto tisíc třícentimetrových lososů vyplouvá do řek v Českém Švýcarsku

Před dvěma měsíci vědci vysadili do inkubačních schránek v říčkách Jetřichovická Bělá a Kamenice na území Národního parku České Švýcarsko sto tisíc jiker lososů ve stádiu očního bodu. Dnes část dvou až třícentimetrových rybiček vypustili na svobodu.

09. 04. 2019 | České vody jsou stále teplejší, pstruzi ustupují kaprům

Teplota vody v Česku meziročně stoupá a citlivé jsou na to především lososovité ryby. Mezi ně patří například pstruzi, nebo lipani a dříve neodmyslitelná část českých potoků se pomalu vytrácí. Situace naopak vyhovuje kaprům a invazním druhům.

01. 04. 2019 | Labe je plné mikroplastů. Mohou ovlivnit zdraví lidí

Devět z deseti vzorků vody z Labe obsahuje mikroplasty. Vyplývá to z výsledků měření organizace Greenpeace, která vloni v září odebrala vzorky z řeky v Ústí nad Labem a Hřensku a v Praze také z Vltavy, která je největším přítokem Labe. Nejvíce mikroplastových částeček, hned osmnáct kusů v litrovém vzorku, našli výzkumníci ve vodě získané poblíž výpustě čistírny odpadních vod v ústecké části Neštěmice.
 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se