• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

20. 02. 2018 | Rybářským metodovým krmítkům z plastu odzvonilo, vystřídají je ekologická z bioplastu

Rybářská krmítka z plastu na ropné bázi by měla vystřídat stoprocentně ekologická krmítka z bioplastu a železa. Místo používání špatně rozložitelného a vodu znečišťujícího plastu tak mohou rybáři ulevovat životnímu prostředí.

20. 02. 2018 | Rybaření se stává zdrojem obživy, brzy nebude co lovit

Rybařina už není zdaleka jen koníčkem, ale pro některé nadšence s udicí se stává zdrojem obživy. Řadě z nich přináší největší uspokojení ulovení velkého množství ryb k vlastní spotřebě, uvádí socioekonomická studie sportovního rybolovu, kterou v loňském roce vypracovala Mendelova univerzita v Brně.

19. 02. 2018 | Návrh na změnu denní doby lovu na MP revírech dokončen, dnes vychází ve Sbírce zákonů

S potěšením oznamujeme, že legislativní proces změny povolené doby lovu na mimopstruhových revírech je úspěšně dokončen. V uplynulých dnech byla podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech a byla publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla 19.2.2018.

16. 02. 2018 | Rybáři mají svátek. V obřím akváriu zkoušejí novinky v podobě 4D nástrah

Milovníci rybaření mají nyní jedinečnou příležitost vyzkoušet historicky poprvé v České republice obří prosklené akvárium s živými rybami, které slouží k vyzkoušení zbrusu nových návnad. Ty jsou oproti loňsku už ve 4D kvalitě. To znamená, že i zapáchají jako skutečné ryby.

15. 02. 2018 | Reportáž ČT o pilotním projektu SÚS a Policie ČR

V úterý Česká televize ve Zprávách z regionu odvysílala reportáž o pilotním projektu Středočeského územního svazu a Policie ČR zaměřeném na ochranu revírů.

15. 02. 2018 | Prodejní výstava Rybaření se na výstaviště vrátí v roce 2019

Vážení vystavovatelé a návštěvníci, chtěli bychom vám oznámit, že v letošním roce se Prodejní výstava rybářských potřeb Rybaření z organizačních důvodů v původně avizovaném termínu 16.–18. 3. 2018 neuskuteční.

14. 02. 2018 | Orlická přehrada na suchu nebude

Písecko – Orlík bude v roce 2019 úplně vypuštěný. S touto informací se na redakci Píseckého deníku obrátil jeden ze čtenářů s tím, že se mezi lidmi od vody šíří panika.

12. 02. 2018 | Plnění zarybňovacího plánu 2017 črs-sus

V roce 2017 bylo do všech revírů MO v rámci Středočeského územního svazu nasazeno celkem 2 024 280 kusů, což představuje plnění zarybňovacího plánu na 190 %. Částka vynaložená na zarybnění je 34 723 898 korun.

30. 01. 2018 | Ryby chytám na čudla prut, vypráví modelka Eliška Bučková

Před deseti lety před očima národa plakala dojetím s korunkou pro nejkrásnější dívku. Česká Miss 2008 Eliška Bučková nedávno přijela za rybáři do Břeclavi. Na Carp show Moravia rodačka ze Strážnice zastoupila svého přítele, světově známého rybáře Jakuba Vágnera, a zavzpomínala na zážitky při expedicích v Amazonii a Mongolsku. „S arachnofobií jsem jela do světa tarantulí. V Amazonii jsme protrpěla i tropickou horečku denge. Ale ta příroda a svoboda mi vše vynahradily,“ tvrdí osmadvacetiletá kráska. V rozhovoru pro Nový život vypráví, jak jí ryby a rybář změnili život.

29. 01. 2018 | Cesta ke zvýšení populací divokého pstruha obecného a lipana podhorního v našich tocích

Cesta ke zvýšení populací divokého pstruha obecného a lipana podhorního v našich tocích. Pro řešení problematiky úbytku lipana a pstruha obecného založit pstruhařský odbor při radě ČRS složeného z praktiků MO, kde mají dosud slušné populace obou druhů. Problém s úbytkem početností u obou druhů je u všech ÚS, a proto by bylo vhodné vše řešit komplexně u všech ÚS. Stálo by za úvahu, pokud se tento způsob práce osvědčí, postupovat stejně i u dalších ubývajících druhů ryb. Nechat zpracovat žádost o dotaci na zpomalování odtoku vody z krajiny – prahování a zahájit jednání s příslušnými ministerstvy a správci toků.
 
 

  • velká ryba
  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se