• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

21. 06. 2018 | Takhle rozhodně NE! Rybářská stráž bude nekompromisní!

Letos si zřejmě někteří jedinci usmysleli, že se zakoupenou povolenkou si pořizují i právo, chovat se u vody s prominutím, jako čuňata! Tak Vám tedy říkám, že NE! Ve středních Čechách si uděláme pořádek okamžitě, o tom nepochybujte.

19. 06. 2018 | Rybářská stráž na Orlíku: profesionální vybavení k dispozici i členům dobrovolné RS

Ve čtvrtek 14. června proběhla na orlickém Štědroníně plánovaná koordinační schůzka zástupců dobrovolných členů rybářské stráže a pracovníků Rady ČRS, která je uživatelem ÚN Orlík. Na revíru platí kromě celosvazových mimopstruhových povolenek i krajské mimopstruhové povolenky všech územních svazů.

19. 06. 2018 | Policista si šel zarybařit a chytil zloděje

Vyšel na kapry, vrátil se se zlodějem. Když si policista jde zarybařit, může to dopadnout i takto. Příslušník obvodního oddělení z Polabin si v sobotu brzy ráno vyrazil k Labi s kamarádem nahodit udici. Na hladině se nic zajímavého nedělo, ale zato na břehu ano.

14. 06. 2018 | Na Jizeře v Hubálově se prolomil jez

Nevšední pohled s nádechem dramatu se od úterního poledne naskýtá všem, kteří míří k jezu na řece Jizeře v Hubálově nedaleko Mnichova Hradiště. Právě v těchto místech se prolomila část jezu i stavidel vedle malé vodní elektrárny.

12. 06. 2018 | Ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Co nás čeká v příštím roce? Lovná míra okouna obecného na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák,zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu). Pokud některá z uvedených opatření konkrétní uživatel revíru nepřevezme do svých bližších podmínek výkonu rybářského práva (Rada ČRS nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru), musí o tom být rybáři informováni.

11. 06. 2018 | Lodě po Labi nepoplují kvůli havarijnímu stavu lávky v Nymburce

Nymburk – Na letní výlety lodí po Labi přes Nymburk mohou zájemci pro letošní sezónu zřejmě zapomenout. Státní plavební správa v Praze vydala zákaz provozu na Labi pod uzavřenou lávkou pro všechna plavidla. Výjimku nebudou mít ani poříční policisté, kteří vedle lávky sídlí a nebudou moci vyjíždět směrem vlevo ze svého stanoviště. Podle Pavla Hlaváče ze Zlatého pruhu Polabí zasáhnou aktuální zákazy související s havarijním stavem lávky výrazně celou turistickou sezónu.

11. 06. 2018 | Hlaváč mezi námi: Výzva ke spolupráci pro členy ČRS

V roce 2015 byl na Labi v Ústí nad Labem poprvé v ČR zaznamenán výskyt hlaváče černoústého, jednoho z nejnebezpečnějších invazních druhů ryb na světě. Laboratoř aplikované hydrobiologie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích již několik let provádí intenzivní výzku výskytu Hlaváče na kolonizovaných úsecích Labe. V současnosti nás vedoucí této laboratoře, RNDr. Bořek Drozd, Ph.D. požádal o zapojení samotných členů ČRS, do výzkumu, tedy Vás rybářů.

10. 06. 2018 | Navrhovaný kandidát Západočeského územního svazu na předsedu Českého rybářského svazu

Západočeský územní svaz črs představuje svého kandidáta na předsedu Českého rybářského svazu.

05. 06. 2018 | Cizinci bez pasů načerno lovili ryby. Jeden jich v batohu schovával dvacet

Podezřelí se tamním obyvatelům zdáli tři muži rybařící z mostu ve Svratecké ulici. Lidé proto zavolali strážníky. „Ti si při příchodu všimli, že muži mají v ruce klacky omotané vlasci. Po spatření hlídky je zahodili do řeky,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

05. 06. 2018 | Proč u Slaného stále hynou ryby a voda je zkažená, nikdo neví

Kriminalisté stále neznají příčinu masivního úhynu ryb v rybnících v okolí Slaného. Podle rybářů a sadařů, kterých se problém dotýká, se do vody stále dostávají nečistoty, které ryby a přírodu zabíjejí. Poškození majitelé rybníků a zemědělci jsou přitom přesvědčeni o tom, že ekologická havárie přímo souvisí s rekonstrukcí slánské čistírny odpadních vod v Blahoticích, která nyní čistí splašky z města na padesát procent.
 
 

  • wobbler.cz
  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se