• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Aktuálně

17. 10. 2018 | Devadesát tun ryb z Buňkova na Pardubicku musí zlikvidovat kvůli viru

Ryby v rybníce Buňkov v Břehách na Pardubicku jsou nakažené herpes virem. Není přenosný na člověka, ale mohl by se rozšířit do dalších chovů. Veterináři proto nařídili usmrcení ryb z celé chovné plochy. Výlov začne ve středu.

10. 10. 2018 | V řece uhynuly stovky ryb, odborníci zkoumají vodu

Kraslice – Stovky ryb uhynuly v řece Svatava v Kraslicích na Sokolovsku. Na úhyn upozornili samotní obyvatelé města. Zatím není jasné, co vodu v řece kontaminovalo. Čeká se na výsledky speciálních testů.

10. 10. 2018 | V povodí Mže na Tachovsku je mor. Hubí české raky

Úbytek výskytu raka říčního na horním toku řeky Mže na Tachovsku zaznamenávají v posledních letech ochránci přírody. Podle zprávy, kterou vydala CHKO Český les, je příčinou račí mor, který přenáší severoamerický rak signální. Zbytky jeho krunýře a klepet nalezli pracovníci Správy CHKO Český les za vesnicí Branka, tři dospělí raci signální byli objeveni těsně u hranic s Německem.

10. 10. 2018 | Žena vydražila za více než 40 miliónů kapra

Rekordních 203 miliónů japonských jenů (zhruba 41 miliónů korun) byla v aukci v japonské Hirošimě ochotná zaplatit žena pocházející z Tchaj-wanu za okrasného kapra koi. S „S Legend“, jak zní jméno ryby, chce vyhrát v soutěži All Japan Koi Show. I kdyby se tak skutečně stalo, vynaložené finanční prostředky se jí nevrátí. Vítěz totiž získá pouze prestiž, píše deník Daily Mail.

07. 10. 2018 | V Budějovicích rybaří pytláci. Je ale těžké, chytit je při činu

Českobudějovické strážníky zaměstnávají pytláci, kteří bez povolení chytají ryby v řekách. Redaktor MF DNES vyrazil s hlídkou městské policie na obchůzku do okolí Voříškova dvora.

07. 10. 2018 | V Dyji dali pstruhům trdliště, řeka je kvůli kormoránům téměř bez ryb

Rozmnožování pstruhů v Dyji podpoří umělé přeshraniční trdliště. Oproti devadesátým letům je řeka téměř vyžraná, škodí jí kormoráni i vydry. Na jih Moravy přitom dříve jezdili lovit rybáři z celé Evropy.

07. 10. 2018 | Odolný lysec i šupináč z Vysočiny budou mít ochrannou známku Žďárský kapr

Třeboňský a pohořelický kapr, tedy dvě zavedené tuzemské značky, budou mít konkurenci. Žďárská radnice chce společně s místními producenty ryb získat ochrannou známku Žďárský kapr. Předběžnou dohodu o spoluvlastnictví podepsali na žďárském zámku zástupci už čtyř subjektů.

03. 10. 2018 | Obří sumec uloven týmem Black cat na řece Pád

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili začátkem roku na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

30. 09. 2018 | Obce na Jižní Moravě chtějí nové rybníky, aby zadržely vodu v krajině

S nedostatkem vody kvůli suchu se potýkají obce na jihu Moravy. Více ji zadržet v krajině by mohly nové rybníky. Na jejich výstavbu vypsalo Ministerstvo zemědělství dotaci.

22. 09. 2018 | Rybí hřbitov na Rozkoši. Přežily horké léto, nezvládly stěhování

Stovky stříbřitých těl malých rybiček ve čtvrtečních paprscích slunce začínaly rychle osychat na břehu Rozkoše na Královéhradecku nedaleko místního Jachtklubu, kam je vyplavila voda. Podle slov technika regionálního svazu Jana Pohla se ale nejedná o úhyn spojený s teplem a nedostatečným okysličováním vody. S největší pravděpodobností se jedná o rybky, které byly na Rozkoš přepraveny z nádrže Zákraví na Rychnovsku.
 
 

  • wobbler.cz
  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se