• Jackson Trophy
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Poradna pro začínající kapraře

Kaudik

V této sekci se ptejte na vše co vás zajímá a s čím potřebujete pomoci v kaprařině.

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 1,5 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

12. 11. 2015, 13:15

Robin

, robin.malak@seznam.cz

Hele Romeo :D Najdeš je v Havířově, ale pokud to má daleko tak mají i e-shop ;)

>> Reagovat
15. 09. 2015, 14:50

Lukas

, LukasDrak@post.cz

Chlape, vybavení od RS Fish je skvělá volba. Řekl bych, cenově jsou na tom průměrně a kvalitou si vedou na jedničku. Určitě od nich něco vyzkoušej ;-)

>> Reagovat
08. 10. 2015, 14:53

marek

, marek.kala@seznam.cz

Souhlasím s tebou kamaráde, taky u nich nakupuji a kupodivu to bylo na popud manželky, protože mi je objevila ve městě :-)

>> Reagovat
15. 09. 2015, 13:39

PavelOž

, ozanapavlik@centrum.cz

Ahojte. Potřeboval bych poradit. Rozhodl jsem se, že si najdu koníčka a protože mě vždycky byvilo, jak mě bral děda na ryby, tak jsem si řekl, že bych to zkusil. Ale nemám žádné info. Poradíte mi, kde koupit kvalitní vybavení? Hodně dobré ohodnocení má obchod RS Fish, znáte ho? Nebo co doporučujete?
Díky

>> Reagovat
02. 05. 2015, 15:18

Jirka

, jiri.rezni@seznam.cz

Dobrý den, rybaření se věnuju teprve druhou sezonu a od té doby mám vyzkoušený pouze jeden prut. Takže moc zkušený nejsem a proto se raději zeptám. Zaujal mě tento prut: http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-jaxon-silver-shadow-carp-396-cm-3-5-lbs-3-dily-druhy-zdarma-9113.html. Co myslíte? Bude dobrý nebo se mám raději podívat na jiný?

>> Reagovat
02. 05. 2015, 19:52

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Pokud nemáš nějaké extra nároky na vybavení a nechceš někde předvádět své extra vypavení za velký peníz, tak ti tyto pruty plně postačí a svou funkci splní také. Dnes už jsou materiály k výrobě na vysoké úrovni a tak i levné pruty jsou již vcelku kvalitní. Jediná věc která se jeví jako negativní je ta, že si ty pruty neošaháš dopředu a nevyzkoušíš jejih tuhost. Některé levné pruty bývají jak žvějkačka a to mnohým nemusí vyhovovat.

>> Reagovat
20. 01. 2015, 22:16

Tomáš

, paur17@ seznam.cz

Dobrý Den Jest-li se mohu zeptat kde se nechá koupit TO UĎELÁTKO  (lis,vytlačovátko) na výrobu pelet a jak se to vlastně jmenuje.                                                                                                                                             děkuji Tomáš

>> Reagovat
16. 08. 2014, 11:29

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Dobrý den
Bohužel to není zrovna dobrý nápad, pokud tento výtvor nechcete použít jako dekoraci,nějaký přívěsek, či v krabičce poslední záchrany. Co se týká lovu ryb, tak je to jak se říká lidově „úplně na hovno". To už Vám stejně poslouží lískový prut a kus vlasce. Pokud to myslíte vážně, že chcete potěšit přítele nějakým rybářským prutem nebo vybavením, tak bych Vám doporučil navštívit rybářskou speciálku, či prodejnu a nechat si poradit podle svých možností odborníkem.

>> Reagovat
11. 08. 2014, 22:17

Robert

, robert.kaisler@email.cz

Dobrý večer, rád bych se Vás zeptal na názor na tento rybářský miniprut - tužku  http://www.smartstore.cz/outdoor-vychytavky/rybarska-tuzka.html?a_box=8zypz29h  Chtěl bych ho věnovat svému příteli rybáři a teď váhám, zda-li je to dobrý nápad či ne. Děkuji Vám za Váš názor. 

>> Reagovat
22. 07. 2014, 20:47

Martin

, M.a.r.t.i.05@seznam.cz

Zdravim,  Potřeboval bych poradit. Budu si objednávat pruty od Soniku sks carp rod 3lb. Přemýšlím co k tomu nejlépe za naviják v rozumné cennové relaci. Chtěl bych větší navikák s větší kapacitou vlasce s možností delší vyvážky a hkavně aby na něj bylo spolehnutí a něco vydržel. Většinou se doporučuje Tica scepter gtb ,gtx. Slyšel jsem však o ní že kroutí vlasec, ale nemám s nimi zkušenost. Mě osobně zaujal naviják od Mivardi Maximus 8000/12000 má i zajímavý disajn a o něco větší kapacitu na vlasec. Nevím zdali bude Mivardi dobrý nápad a budu s nimi spokojen. Děkuji za jakou koliv radu . Martin

>> Reagovat
23. 07. 2014, 13:35

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Několik tipů z fb:

Roman Šromota - mam Ticy a jsem s nimy spokojen

Jirka Němec - Ja bych značku Mivardi nedoporučoval

Rostislav Szalay -  Mám Daiwy a jsem spokojenej, doporučuji.

Matúš Trusina - Podľa mňa viac záleží na vlasci ako na navijaku či sa krúti. Ale ak aj, myslím, že ostatné vlastnosti tento nedostatok statočne dorovnajú.

>> Reagovat
23. 07. 2014, 13:33

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Já osobně používám Tici a velice mi vyhovují. Pokud se nechystáš na profesionální kaprařinu, tak ti bohatě postačí. Nikdy se mi nestalo že by kroutili vlasec, pokud se tak někdy někomu stalo, mohlo to být vinou špatného vlasce a ne navijáku.

>> Reagovat
05. 05. 2014, 22:11

Paul

, polu3@seznam.cz

Ahoj! Plánuju si koupit nový prut. Čtu recenze a hledám na internetu informace, ale zeptám se i touto formou. Co si myslíte o značce Cormoran Pro Carp? Konkrétně u mě zatím vede tento: http://www.rybashop24.com/rybarske-pruty/kaprove-dvoudilne/cormoran-pro-carp-black.html Píšou, že je to špička v této cenové kategorii. Nebo mi doporučíte jiný dvoudílný, či trojdílný? Díky moc! 

>> Reagovat
11. 04. 2014, 10:07

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Největší prodejna v Brně je Raven - zde máš ukázku jednoho levného, ale poměrně kvalitního prutu: http://www.raven-fishing.cz/cz/products/kaprarina/2915_kaprove_pruty/jrc/prut_jrc_contact/
Nejlepší je si tam zajet a vyzkoušet jak ti bude sedět.

>> Reagovat
11. 04. 2014, 10:02

Honza

, janko76@post.cz

Ahoj, chystám se letos taky na kapry, můžete někdo poradit, kde koupit kaprové pruty? Znáte to někdo? Su z Brna, takže bych to šel rovnou omrknout na prodejnu.

>> Reagovat
18. 11. 2013, 16:38

Marek1996

, marek.moravcik@azet.sk

Dobrý
 Opäť som to ja teraz ide o to že našiel som si čas  na čitanie a rôzne príspevky ostatných rybárov a videií na internete v každom prípade je tam vidieť koľko rýb chytia a za akú krátku dobu. Je mi jasné že to nebude na hoci akej zväzovej vody aspoň na slovensku nie. v každom videu alebo článku píše každý niečo iné napríklad že je podstatné hodiť ďalej ako  ostatný.
A vačšinov sú tam montáže iba s olovami bez krmítok. Samozrejme že to letí ďalej ako s krmítkom ale nejde mi to veľmi do hlavy. Nájde si tá ryba tú jednu kuľku sama ?? má to vlaste význam na zväzových vodách takto chytať na ďaleké hody ??
Lebo videá sú určite natočené na súkromných vodách kde je 10krát viac rýb.
ALebo sa mi oplatí radšej chytať s krmítkom ja na úkor ďalekého hodu??
Chytám ako kaprár nie ako fídrista.
Ďakujem.

>> Reagovat
28. 11. 2013, 17:02

Kaudik

, kaudik@nachytano.cz

Ahoj, kolega mi slíbil že ti odpoví, ale je poněkud časově zaneprázněný. Každá voda je jiná a co na ryby platí na jedné, na druhé vodě to tak být nemusí. Videa kde vidíš jak se tahá ryba za rybou, mohou býti dosti zkreslující a sestříhané - časový úsek např. 48 hodin je na videu sestříhán do deseti minut a pak to působí jako hotová jatka a záběr za záběrem - nenech se tím zmást. Jsou dny, kdy se rybám trefíš do apetitu a berou celkem dobře, na druhou stranu jsou dny, kdy prosedíš celý víkend bez jediného záběru - hold taková je rybařina. Co se týká krmítek, tak kaprařina není moc o krmítkách. Používají se sice method feederová krmítka, ale jen v menším procentu. Krmítka jako taková, jsou spíše specifikací lovu feederem. A o tom jestli házet daleko, nebo chytat u břehu by se mohla vést dlouhá debata. Pokud budeš na svém lovném místě opravdu potichu a budeš dělat jen nejnutnější úkony, můžeš chytat klidně pět metrů od břehu a výsledky se určitě dostaví, aníž by jsi to házel třeba sto metrů daleko. A le je to hlavně i o tom, že je potřeba neustále zkoušet. Ať už výběrem montáží, nástrah nebo i tím, v jaké vzdálenosti lovit kapry.

>> Reagovat
30. 11. 2013, 18:52

Marek1996

, marek.moravcik@azet.sk

No lebo mne to nejde tak veľmi do hlavy lebo hodiť 3 zrnká kukurice do vody tak to si ja neviem predstaviť ako to tá ryba má nájsť. Keď už použijem boilies alebo peletu tak už mi to dáma nejaký význam ale tak asi sa to dá.
Ďakujem. Marek

>> Reagovat
07. 11. 2013, 18:54

Kaudik

, kaudik@nachytano.cz

Ahoj Marku
K tvé otázce - jde hlavně o to, na jaké ryby se chceš zaměřit a jakou technikou. Pokud se chceš věnovat vyloženě kaprařině, tak ti mohu doporučit aby jsi si prohlédnul jak mají vypadat montáže např. zde: http://www.nachytano.cz/clanky/lov-kapra/montaze/7/koncove-udicemontaze-a%C2%A0navazce-podle-michala-kucery/a/138/
nebo si projdi celou sekci kaprařina - montáže.
Pokud chceš chytat více pro zábavu třeba technikou feeder, tak se mrkni sem: http://www.nachytano.cz/clanky/lov-feederem/27/prubezna-montaz-pro-feeder/a/97/, najdeš zde i jinné montáže které ti dají odpověď na tvou otázku. Případně se ptej dále.

>> Reagovat
08. 11. 2013, 17:59

Kaudik

, kaudik@nachytano.cz

Pokud se budeš věnovat kaprařině, tak vždy jen jeden návazec. A k tvé otázce - ano, mohl.

>> Reagovat
09. 11. 2013, 10:41

Marek1996

, marek.moravcik@azet.sk

Veľmi pekne ďakujem.
Marek.

>> Reagovat
07. 11. 2013, 19:33

Marek1996

, marek.moravcik@azet.sk

Ďakujem už nemám žiadnu otázku ale ešte ma zaujímaju tie dva nadvezce je to pravda že by ten druhý mohol zapríčiniť stratu ryby ??Áno budem sa venovať kaprárčine.

>> Reagovat
07. 11. 2013, 18:31

Marek1996

, marek.moravcik@azet.sk

Dobrý večer ja by som sa chcel opýtať kedže je táto téma pre začiatočníkov že v akej polohe má byť krmítko (olovko) pred háčikom alebo za nim.(viď.obrázky)
A po druhé chcel by som sa vás spýtať či sa mi oplatí používať dva nadvezce na jedej udici lebo počul som že pri chytaní a zaseknutí ryby sa potom správa druhý voľný návezec ako kotva ?? Je tot možne?? Alebo je to len nezmisel.
Marek.

>> Reagovat
21. 05. 2013, 19:40

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Karol Kamenický, feederový zavodník slovenské ligy napsal:
Ahoj. Je jedno aky material pouzijes. Ale moc ti v tom poradit neviem, my páter noster nesieme používať. Tak moc skúsenosti s tym nemám. Ale mozes vyuzit aj hotove a aj šnúru

>> Reagovat

• volný 2
  • mošnov křesla

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se