• Sumčák největší
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Založit nové téma
Seznam témat »

prut na přívlač

Mara H

Ahoj, dokázal by mi někdo nějak rozumně vysvětlit proč je přívlačový prut lepší dělička než teleskop??Bohužel jsem to nikde nenašel a na názory typu teleskop je na h....o, atd nejsem zvědavej. Plánuju si koupit novej vláčák, ale rád bych teleskop a to  z přepravních důvodů. Objevil jsem od Shimana Catanu ( mám na mysli teleskopickou ) ale nevím v čem se liší od děličky. Vím,že záleží jak který prut komu padne do ruky atd. ale nikdo mi nedokáže říct,v čem má dělička výhodu před teleskopem ( akce,pevnost,citlivost )?????????? Díky za názory,zkušenosti a rady

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

01. 07. 2015, 12:54

Davson12

, david-race@seznam.cz

Podle mě teleskop prostě není dostatčně mekký. Já mám na vlačku prut 1-14, to podle mě teleskpem nedáš. Teleskop je "tvrdší". Koukni na příhlačové pruty http://www.raven-fishing.cz/pruty/cs/page/9/, nevidím tam žadný teleskop. Jen ty klacky na kapry můžeš mít aji ze dřeva a ničemu to nevadí.

>> Reagovat
04. 05. 2014, 17:42

Michal

, michalmetny@gmail.com

Ahoj! Také souhlasím s tím, že je nejlepší si to sám vyzkoušet. Teď jsem našel na netu super slevu na přívlačový prut, za 999,-. Pošlu odkaz: http://www.rybashop24.com/AKCE-SLEVY/Quantum-Hypercast-Pro-Tour-Jig.html Zajímavě ho tam popisují a za tu cenu ho asi vyzkouším a udělám si svůj vlastní názor na výhody a nevýhody.

>> Reagovat
20. 03. 2013, 15:54

jirka

, kutajiri@seznam .cz

oproti teleskopu  jedna spojka   lepší akce  nejlepší vyzkoušet oboje a něco chytit - myslím že když  budeš chytat  s děličkou už se k teleskopu nevrátíš   chytat se dá se vším  jde hlavně  o tvůj dobrý pocit  chytám 50 let  začínal jsem s teleskopem  nevydržel  od té doby  lovím s děličkou a nikdy bych se k teleskopu nevrátil  

>> Reagovat
12. 01. 2014, 21:06

Petr T.

Svatá slova !!!!! Petr

>> Reagovat
16. 11. 2011, 22:57

Tatoo

, zsilka.ladislav@gmail.com

Ja by som povedal, že teleskop má niekoľko spojov, v ktorých musí byť zosilnený a tým je horšia akcia. Ja preferujem jednodielne pruty, tam nie je spoj a prut má akciu rovnomernú po celej dĺžke. Ak je prut dvojdielny, má iba jedno miesto zosilnené a je to podľa mňa určite lepšie ako niekoľko pri teleskope.

>> Reagovat
19. 02. 2011, 08:22

radim

, okoun50@seznam.cz

Pro spicoroha. Ahoj,nemám s tímto prutem zkušenosti,ale daiwa je dobrá firma,ale tento prut je nižší řada,myslím že stojí něco kolem 1500,-. Na pstruhy nemusíš mýt top pruty,postačí takováto střední a nižší třída. Myslím že jsi si vybral dobře. Osobně mám prut St.Croix,ale ten je jednou tak dražší.U těchto americkej modelů je nejlevnější prut 2-3 tisíce a nejdražší 9 tisíc a to se mi zdá jako dost velkej přepich na pstruhy,ale jsou vynikající. Zatím ahoj. 

>> Reagovat
18. 02. 2011, 10:19

privlaciar

, spicoroh@azet.sk

Radim: Dakujem. A prut, ktory som mal na mysli, je konkretne Daiwa Exceler Ultralight Spinning. Co si o nom myslite v suvislosti s lovom potocakov na rotacky 1 a wobleriky ??? Bohvieco to asi neni, ze?

>> Reagovat
18. 02. 2011, 08:40

radim

, okoun50@seznam.cz

Pro spicoroha.Ahoj,napsal jsi to zcela přesně,gramaž tvého prutu je nejvhodnější na rotačky 0 a 00. rotačky vel.1 a woblery sice ten prut utáhne,ale bude sám od sebe v proudu ohnutý a tudíž jeho akce ztrácí efekt. Rotačka vel.1 klade ve větším proudu značný odpor a proto je lepší použít prut 5-20g. Máš dvě možnosti,buď si pořídit pruty dva a nebo jeden tužší například 5-20g. na trhu je firem mraky a každá dělá prut 5-20g jinak. jeden je měkší a jiný tužší. Zajdi někam do prodejny kde mají větší výběr a otestuj si akci přímo na místě. S pozdravem Radim Křepelka

>> Reagovat
17. 02. 2011, 19:46

privlaciar

, spicoroh@azet.sk

Dobry den ! Chytavam privlacou v malych, rychlejsich a plytkych rieckach. Najcastejsie skusam stastie s rotackami c.00 a 0, v niektorych pripadoch aj c.1 alebo s woblerikmi do 3cm. Na takyto lov si chcem teraz kupit novy prutik. Mam vybraty od Daiwa, dlhy 210cm s vrhackou 2-10g. Tato vrhacia zataz je podla mna na rotacky c.00 a 0 uplne v poriadku, a to aj v silnom prude. Ale pri c.1 a pri wobleroch si uz taky isty nie som. Nebudu taketo rotacky c.1 a woblery do 3cm prut do 10g velmi zatazovat, pretazovat??? Dakujem za vsetky nazory, Petrov zdar...!

>> Reagovat
20. 01. 2011, 10:54

radim

, okoun50@seznam.cz

Pro Maru. Ahoj.Obecně u prutů platí že čím méně spojů,tím méně problémů. Nejlepší pruty by tedy měli být a jsou pruty jednodílné. Jde o jakoukoliv rybařinu a tedy i přívlač. Nebavíme se tady ale o skladnosti atd. Prut na přívlač je na rozdíl od prutů na jinou rybařinu abnormálně zatěžován,několik desítek i stovek náhozů za den a je tedy kladen důraz na kvalitu a lehkost prutu. Děličky toto na rozdíl od teleskopů splňují. Čili méně spojů a lehčí prut, to je ten nejdůležitější rozdíl. Ahoj Radim

>> Reagovat

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se