• Jackson Trophy
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Korýši

Krab

Jsem chovatelem sladkovodních korýšů.Zároveň dělám pro dět ipřednášky na toto téma.

Nějakou dobu sháním kraba říčního ,jeho výskyt je v Labi ( není chráněn).
Zkouším to na mnoha internetových stránkách. Občas se najde někdo kdo dá radu abych si ho ulovil,ale má to několik vad:
1) nebudu si proto kupovat rybářský lístek 
2) jet někam na lov - velká šance to není abych ho získal 
3) položit pasti -zakázané opět nezískám.
A když si vezmu jak je dlouhé Labe a kolik rybářů denně u něj loví tak se mi nechce vůbec věřit že nikdo na něj ještě nenarazil.
Tak kdyby se opravdu zde našla nějaká dobrá duše a pomohla mi ho získat tak bych byl velice rád.

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

26. 05. 2016, 14:44

Václav R.

Na chytání krabů nepotřebuješ žádnou rybářskou povolenku. Nahoď do vody u břehu na provázku přivázaný kus masa a jak uvidíš že krab tahá za provázek ho pomalu přitáhneš ke břehu, buď se masa pustí až na břehu nebo ho chytneš do síťky u břehu. Žádná věda to není. Vrš už sice zakázaná je, ale když to nahodíš večer a ráno vytáhneš tak ti za invazivního kraba nikdo hlavu neutrhne. Co s těma krabama chceš dělat? na vaření to má dost malý klepýtka.   Jo už vidím na chov a předvádění. raka pruhovanýho z Labe asi taky můžeš chytnout (taky invazivní sviňstvo). Rak signální je už využitelný k vaření normálka jak rak říční, a není chráněnej.  Jestli toho kraba fakt moc hceš tak ho chytni na tu šnůru s masem, lov ryb to není (maximálně se ti tam zakousne úhoř) když tam nebudeš mít háček tak ryby nechytáš.   Lovu zdar.

>> Reagovat
23. 01. 2017, 18:59

thorn

, dan.hrdy@gmail.com

povolenka je na lov ryb a ostatních vodních živočichů, takže povolenku potřebuje bez diskuze...

>> Reagovat

• volný 2
  • mošnov navijáky

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se