• Sumčák největší
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Založit nové téma
Seznam témat »

Korýši

Krab

Jsem chovatelem sladkovodních korýšů.Zároveň dělám pro dět ipřednášky na toto téma.

Nějakou dobu sháním kraba říčního ,jeho výskyt je v Labi ( není chráněn).
Zkouším to na mnoha internetových stránkách. Občas se najde někdo kdo dá radu abych si ho ulovil,ale má to několik vad:
1) nebudu si proto kupovat rybářský lístek 
2) jet někam na lov - velká šance to není abych ho získal 
3) položit pasti -zakázané opět nezískám.
A když si vezmu jak je dlouhé Labe a kolik rybářů denně u něj loví tak se mi nechce vůbec věřit že nikdo na něj ještě nenarazil.
Tak kdyby se opravdu zde našla nějaká dobrá duše a pomohla mi ho získat tak bych byl velice rád.

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

26. 05. 2016, 14:44

Václav R.

Na chytání krabů nepotřebuješ žádnou rybářskou povolenku. Nahoď do vody u břehu na provázku přivázaný kus masa a jak uvidíš že krab tahá za provázek ho pomalu přitáhneš ke břehu, buď se masa pustí až na břehu nebo ho chytneš do síťky u břehu. Žádná věda to není. Vrš už sice zakázaná je, ale když to nahodíš večer a ráno vytáhneš tak ti za invazivního kraba nikdo hlavu neutrhne. Co s těma krabama chceš dělat? na vaření to má dost malý klepýtka.   Jo už vidím na chov a předvádění. raka pruhovanýho z Labe asi taky můžeš chytnout (taky invazivní sviňstvo). Rak signální je už využitelný k vaření normálka jak rak říční, a není chráněnej.  Jestli toho kraba fakt moc hceš tak ho chytni na tu šnůru s masem, lov ryb to není (maximálně se ti tam zakousne úhoř) když tam nebudeš mít háček tak ryby nechytáš.   Lovu zdar.

>> Reagovat
23. 01. 2017, 18:59

thorn

, dan.hrdy@gmail.com

povolenka je na lov ryb a ostatních vodních živočichů, takže povolenku potřebuje bez diskuze...

>> Reagovat

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se