• Sumčák největší
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Začátečnice

Laura Suchá

Zdravím pánové! 
Začínám s rybařením. Základní výbavu už mám koupenou :) Jen si nevím rady s nástrahou. Chci hlavně na kapry. Mohla bych používat Boilie? Kokrétně toto: http://www.rybashop24.com/Krmeni-boilies-nastrahy/Strategy-Garlic-RobinRed-Fish-Boilie.html Nedočetla jsem se, zda to je vhodné a účinné pro kapry. Nebo co jiného byste mi doporučili? Díky! 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

08. 02. 2015, 17:42

Míra Horák

Ahoj, prubni určitě nějaké peletky, take trošku záleží co kdy budes použivat, tim myslim třeba v léte atd, protože ryba je jinak aktivní přes celej rok. Přeji hodne uspěchů.

>> Reagovat
04. 02. 2015, 18:12

Václav Hájek

Použít se nechá lecos, každý preferuje něco jiného. Já jsem třeba ze strategy moc nadšený nebyl, ale to je jen moje zkušenost. Jinak pokud mohu za sebe něco doporučit, tak určitě mikbaits, to je celkem jistota

>> Reagovat
04. 02. 2015, 16:45

Martin Dunco Dujnic

Pelety na krmenie ale aj chytanie... A aco sa boilie týka tak racej nakupit viacej druhou v mensich 150g a 250 g baleniach lebo tak zistis na co maju kapre momentálne chut. Na rychle chytanie je partikel tiez dobra vec .

>> Reagovat
04. 02. 2015, 16:43

Marti Hess

Nejsem vyloženě kaprař, ale o tom na co je chytat se vedou diskuse pořád .Tuhle značku neznam, je třeba hlavně zkoušet. My chytáme velký kapry převážně na pelety. Jinak malý na rohlik, červy atd. Je toho opravdu mraky a je třeba zkoušet co jim zrovna jede .

>> Reagovat
28. 01. 2015, 10:04

kaudik

, kaudik@nachytano.cz

Ahoj
Pokud začínáš s kaprařením, tak bych to osobně vzal krok za krokem a ne do toho skočit hned po hlavě a chtít tahat trofejní kapry. Alespoń jednu sezónu bych se věnoval lehčí kaprařině. To znamená chytat jako kaprař, ale nástrahy bych volil menší s větší šancí ulovit více ryb, i když to asi zrovna nebudou ryby trofejní. Volil bych kukuřičku na vlas nebo přímo na háček, dále pelety a různé dumbelísky, kterých je na trhu spousta a jsou účinné. No a až by po čase nějaký ty kapři přistáli na kontě, tak bych na jeden prut začal dávat boilie a druhým se stále bavil lovem na pelety a pod. S boilie nástrahama je to však težší a zvolit tu správnou bude vyžadovat hodně skoušení. V každém ročním období mohou různé příchutě fungovat jinak a už bude jen na tobě co zvolíš. Obecně platí, že začátek sezóny spíše sladší příchutě a pak postupem času přechod na masité. Ale žádný univesální návod na to není a vše je o tom neustálém skoušení co jim dnes zrovna bude chutnat.

>> Reagovat

• volný 2
  • mošnov pruty

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se