• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Založit nové téma
Seznam témat »


  

Marek1996Dobrý
 Opäť som to ja teraz ide o to že našiel som si čas  na čitanie a rôzne príspevky ostatných rybárov a videií na internete v každom prípade je tam vidieť koľko rýb chytia a za akú krátku dobu. Je mi jasné že to nebude na hoci akej zväzovej vody aspoň na slovensku nie. v každom videu alebo článku píše každý niečo iné napríklad že je podstatné hodiť ďalej ako  ostatný.
A vačšinov sú tam montáže iba s olovami bez krmítok. Samozrejme že to letí ďalej ako s krmítkom ale nejde mi to veľmi do hlavy. Nájde si tá ryba tú jednu kuľku sama ?? má to vlaste význam na zväzových vodách takto chytať na ďaleké hody ??
Lebo videá sú určite natočené na súkromných vodách kde je 10krát viac rýb.
ALebo sa mi oplatí radšej chytať s krmítkom ja na úkor ďalekého hodu??
Chytám ako kaprár nie ako fídrista.
Ďakujem.

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
28. 11. 2013, 17:02

Kaudik

, kaudik@nachytano.cz

Ahoj, kolega mi slíbil že ti odpoví, ale je poněkud časově zaneprázněný. Každá voda je jiná a co na ryby platí na jedné, na druhé vodě to tak být nemusí. Videa kde vidíš jak se tahá ryba za rybou, mohou býti dosti zkreslující a sestříhané - časový úsek např. 48 hodin je na videu sestříhán do deseti minut a pak to působí jako hotová jatka a záběr za záběrem - nenech se tím zmást. Jsou dny, kdy se rybám trefíš do apetitu a berou celkem dobře, na druhou stranu jsou dny, kdy prosedíš celý víkend bez jediného záběru - hold taková je rybařina. Co se týká krmítek, tak kaprařina není moc o krmítkách. Používají se sice method feederová krmítka, ale jen v menším procentu. Krmítka jako taková, jsou spíše specifikací lovu feederem. A o tom jestli házet daleko, nebo chytat u břehu by se mohla vést dlouhá debata. Pokud budeš na svém lovném místě opravdu potichu a budeš dělat jen nejnutnější úkony, můžeš chytat klidně pět metrů od břehu a výsledky se určitě dostaví, aníž by jsi to házel třeba sto metrů daleko. A le je to hlavně i o tom, že je potřeba neustále zkoušet. Ať už výběrem montáží, nástrah nebo i tím, v jaké vzdálenosti lovit kapry.

>> Reagovat
30. 11. 2013, 18:52

Marek1996

, marek.moravcik@azet.sk

No lebo mne to nejde tak veľmi do hlavy lebo hodiť 3 zrnká kukurice do vody tak to si ja neviem predstaviť ako to tá ryba má nájsť. Keď už použijem boilies alebo peletu tak už mi to dáma nejaký význam ale tak asi sa to dá.
Ďakujem. Marek

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se