• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Založit nové téma
Seznam témat »

Poradna pro začínající kapraře

Kaudik

V této sekci se ptejte na vše co vás zajímá a s čím potřebujete pomoci v kaprařině.

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

21. 05. 2013, 19:40

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Karol Kamenický, feederový zavodník slovenské ligy napsal:
Ahoj. Je jedno aky material pouzijes. Ale moc ti v tom poradit neviem, my páter noster nesieme používať. Tak moc skúsenosti s tym nemám. Ale mozes vyuzit aj hotove a aj šnúru

>> Reagovat
19. 05. 2013, 18:37

pavel

, klempir@oworld.cz

promiňte mi hloupý dotaz amatera. tyka se feederu. chystam si navazce. musi byt obe casti u paternostera z vlasce nebo mohu vyuzit co mám hotove navazce k hacku z pletene snury? a ke krmitku by byl z vlasce?dekuji a omlouvam se za,asi hlupy, dotaz a preji vsem,at se dari - nemyslim jen co do ulovku,ale hlavne hezky chvil u vody.

>> Reagovat
09. 01. 2013, 20:44

Petr Svoboda

Budto ty speedmastery jak psal Martin nebo http://www.tropicliberec.cz/kaprove-delene/prut-shimano-beastmaster-bx-12300p-12ft-3-00lbs ale urcite bych volil SHIMANO, mam 6 prutu shimano nektery i 10 let stary a nedam na ne dopustit, jsou to pruty na furt.....
Prut Shimano Beastmaster BX 12300P-12ft/3,00lbs - Rybářské potřeby Tropicliberec.cz www.tropicliberec.cz Pruty Beast Master Carp jsou široce uznávané pro svou sílu a robusní výkon, ale nenechte se zmást opravdu se jedná o sofistikované kaprové pruty.

>> Reagovat
09. 01. 2013, 18:12

David Suchánek

Určite bych zajel do Prahy na výstavu a osahal si je. Určite se v téhle cenové kategorii tam něco najde :-D:-D

>> Reagovat
09. 01. 2013, 18:11

Ondřej Macků

Ahoj, to nebude snadná volba, většina prutů v týhle cenový relaci jsou strašný kopyta, viz. ty Mivardi nademnou, to je šílenej prut. Z kvality kaprových prutů Shimano taky teda nadšenej nejsem, většinou je zpracování naprosto strašný. Já měl možnost házet s těmahle prutama a myslím, že to je jeden z nejlepších, nebo nejlepší prut v týhle cenový relaci http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/pruty/prut-ashima-e-range.html
Prut Force E-Range 3,60m 2,5lb, 2,75 lb, 3lb Velice štíhlý blank a kvalitní SIC očka dělají z tohoto prutu TOP výrobek ve své cenové kategorii! Rychlý blank s velkou silovou rezervou vám umožní nahazovat do velkých vzdáleností a užívat si zdolávání i menších ryb. Krásný design prutu vše jen podtrhuje.

>> Reagovat
09. 01. 2013, 18:10

Dominik Jareš

http://www.tropicliberec.cz/kaprove-dělene/prut-mivardi-genesis-carp-3-6m-3-00lb-2-dily-akce-1-1 parádní pruty. !
Prut Mivardi Genesis Carp 3,6m 3,00lb - 2 díly Akce 1+1 - Rybářské potřeby Tropicliberec.cz
www.tropicliberec.cz
Kaprové speciály, postavené na blanku z IM9 carbonu, který je zárukou rychlé akce...Kaprové speciály, postavené na blanku z IM9 carbonu, který je zárukou rychlé akce, nízké hmotnosti a slabého průměru blanku. Povrch blanku je po celé délce zesílen křížem vinutými karbonovými pásy. Nyní v AKCI 1+1!!

>> Reagovat
09. 01. 2013, 18:09

Martin Novák

Můj tip:
 http://www.podberak.cz/rybareni/rybarske-pruty/speedmaster-ax-specimen.html
Shimano Speedmaster AX 12300P - 3,66m/3lbs(125g) 2-díl | Podběrák.cz - Rybářské potřeby
www.podberak.cz
Shimano Speedmaster AX 12300P - 3,66m/3lbs(125g) 2-díl | Podběrák.cz - Rybářské potřeby

>> Reagovat
09. 01. 2013, 12:28

zbyna88

, zby.valenta@seznam.cz

Ahoj chci si pořídit nové dvoudílné  děličky místo těch starých které mám deset let.Chci zakoupit dva kusy cenově přibližně 3500-4000kč.Jaké byjste mi doporučily.Délka 3.60m 3lb.děkuji za vaše názory a rady

>> Reagovat
21. 02. 2013, 11:48

michal

Quantum Radical Guardian Carp - Pevný prut se skvělou akcí. propracovaný skvěle! kvalitní Velká očka na odhoz atd. ale je težko k sehnání

>> Reagovat
28. 07. 2012, 18:21

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Ještě pár komentářů:

Filip Beneš -  ahoj i pro začátečníka budou lepší 2-dílné puty je s nimy snažší manipulace a prostě si užijete chytání

Kamil Janeček -  jak jsem začínal tak jsem měl 3 dílne děličky a nevidím rozdíl mezi 2 dilným a 3 dilným jde spíš o to jestli se vám chce skládat 3 díly nebo radši 2 ale rozhodně pri 3 dílnych je více mista a někomu se vejdou i do kufru :-) a pro začatečníka jsou podle mně nejlepší shimano alivio má je kamos a muj bracha http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-shimano-alivio-cx-specimen-366-cm-3-lbs-3-dily-2074.html#
Prut Shimano Alivio CX Specimen 366 cm - 3 lbs - 3 díly, Rybářské potřeby k rybaření
www.rybarskepotreby-shop.cz, prut, kaprový prut, rybářský prut, boiliesový prut, prut na boilies, Shimano

Jan Novák - to Alivio nejni špatný, ale je to dost měký

Kamil Janeček -  jo tak 3lb pro začatečníka myslim, ze je akorát. Já mám 3,5lb a jde na to vytahnout všechno stejně si s rybou chceme zabojovat ne ji rvát.

>> Reagovat
21. 02. 2013, 11:25

michal

Zdravim, Jde hlavně taky o to jestli chceš prut na odhoz. pokud chceš házet daleko tak doporučuji 3,90 3,5lb. Pokud nemáš v plánu házet dálky tak stačí 3,60 2,75lb nebo 3,0lb. dvoudílný nebo 3dílný to už je na tobě pro začátek. Jde i o skladovatelnost. 3 dílné pruty nemají takové reakce joko dvoudílné a přece jen je vždy lepší mít méně spojů. Větší a tvrdší pruty jsou lepší i pro dalekou vyvážku. Pro chytání cca do 80 metrů bohatě stačí 3,60 2,75-3,0lb. Dá se s tím hodit i 100 m celkem v klidu.  

>> Reagovat
28. 07. 2012, 15:25

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Ještě přidávám pár názorů kolegů:

Luboš Uher -  pokud ho nikdo nemá..tak se to takle posoudit nedá...prut ti musí vždy padnout do oka:)

Jan Novák -  hele nevypada nejhur ale lak rika lubos moc toho takhle neposoudis. ty chces 3 delicky

Jiří Koloušek -  Záleží na tom kde chceš chytat, Labe asi ne ale troj díl taky není moc dobrý , víc dělení oslabuje prut .

Jan Novák -  ja už bych do 3dělicek nešel, teď jsem sehnal od TFgear DELTA XS a jsou úplne super jak na odhoz tak zdoláváni. a maji i tenký blank a super penize

>> Reagovat
28. 07. 2012, 13:49

kaudik

Podle mě určitě jo, ale osobně nemám zkušenost s tímto prutem, snad se ozve někdo s více zkušenostmi. Jinak tady na tom odkazu jsem našel podstatně levnější prut: http://www.chytspravnoucenu.cz/zbozi/489/esox-merlin-360-2-75-lbs/?PHPSESSID=26b906739bc18a5248a261f73f4a02db, a to jsem nikde nepátral, třeba by se ti podařilo najít i levnější.

>> Reagovat
28. 07. 2012, 11:55

Cros

Zdravím, zajímalo by mě, jestli je tento prut - http://www.los-cormoran.cz/cz/esox-merlin -  vhodný pro začátečníka?
Díky

>> Reagovat
16. 06. 2012, 11:51

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

Tady ti dávám ještě pár názorů od přátel na fb:

Jakub Martínek - Jetfish: Jestli ti můžu já poradit, tak bych upřednostnil koupi bivaku od NASHE nebo Fox..podle velikosti možná bude větší cena, ale ta kvalita je tam suprová! vyplatí se to..hlavne když budeš dýl na rybách a bude více pršet, tak určitě oceníš kvalitu a nebo když už něco ,,levnějšího,, tak JRC.

Tomáš Koubek -  http://www.hobby-g.cz/68-Pristresky-a-bivaky/5221-JRC-bivak-STI-X-Lite.html Tenhle má známej, měli jsme ho párkrát na rybách, když chcalo a nemůžu si stěžovat. Můžu jen vřele doporučit :)

Marek Ďurkovič  - Jrc continental z 2man kvalita za rozumnu cenu

Miško Moravčiik - mam JRC cantinental 2roky a som s nim uplne spokojny :)

David Karvánek -  Tež doporučuji JRC continental mam ho 2roky a jsem nad míru spokojený nemam co bych k němu vytkl 100%spolehlivost.

Mára Vožuch Voženílek -  Také mám teď nově ten jrc cont. 2 man .... paráda :) kámoš ho má taky a luxus :)

Ján Pelcz  - Zdravím,ja bivak New Dinasty mám a som s ním apsolutne spokojný.Materiál je to o poznanie kvalitnejší ako robí JRC a za tu cenu si myslím,že nič lepšie nezoženieš.Zipsy,spoje,okienka všetko pekne spracované.Ja som spokojný.konečné rozhodnutie je na tebe.

Jarda Fuksa  - to je těžký,když nevíme jak má být velký, jestli s"kšiltem" nebo ne,chtělo by to více info...pokud je jen pro jednoho,mám Pelzer Cabin a prostoru celkem dost....vyspíme se v něm i dva,ale už to není ono,ale dnes na trhu je bivaků asi tak bambilión...:-)))))

>> Reagovat
14. 06. 2012, 12:42

zbyna88

, zby.valenta@seznam.cz

chci kupovat nový bivak.mam vyhlídlý Mivardi bivak new dynasty.můžete mi ho někdo doporučit?popřípadě nějaký jiný kvalitní za rozomnou cenu zhruba do 7000kč.děkuji za rychlou odpověd

>> Reagovat
14. 06. 2012, 13:31

stifulan

, stifulan@seznam.cz

Ahoj, rád bych ti poradil koukal jsem na něj nemám sice s ním žádné zkušenosti ale vypadá dobče. Cena super vodní sloupev 10 000 je taky dost dobrý . Musíš jen vědět co od něho čekáš kde chytáš a hlavně v jakém počasí. Já osobně vlastním jrc quad 2 man teď se sice cena pohybuje kolem 8 000 ale měl jsem ho ve třech vychřicích a ani se nehnul dobré tyče ukotven ve středu super. Říkám jen záleží jestli chceš ověřenou kvalitu. Mivardi není s kaprařinou na trhu moc dlouho a co se týče bivaků bych raději důvěřoval ověřeným značkám a Jrc je kvalita .
S pozdravem Jiří Koloušek

>> Reagovat

Osobní účet

Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se