• Sumčák největší
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Diskuzní fórum


  
22. 05. 2017, 13:07

Peter

, peteragh2@gmail.com

Pekny clanok a suhlasim. Ja som zatial jedinu rybu domov nezobral za roky rybarcenia a mam radost, ze takych rybarov pribuda... ked raz budeme mat zdravu a velku popalaciu ryb ktora sa dokaze sama mnozit a zarybnovanie bude potrebne uplne minimalne potom sa mozu pozuit peniaze na nieco co nam moze dat osoh a skraslit rybacku (pristresky, chaty, cesty, cistenie jazier atd...). Takto mam pocit, ze chodim na sukromne rybniky kde je pekna rybacka a zvlast este platim rybarsky listok aby "masiari" mali plne mrazaky... aby sa vam kost v krku zapichla ;)

>> Reagovat
21. 05. 2017, 08:37

Bohumír Lojkásek

, lojkásek@osu.cz

Informace o rozšíření podoustve říční v tomto článku jsou zastaralé, neboť podoustev říční v povodí Odry již desítky let nežije.

>> Reagovat
19. 05. 2017, 14:03

Ema Greslova


tak my s manzelem preferujeme "chyt a pust", pouze kdyz chceme kapra nebo jinou rybu k jidlu, tak manzel jde cilene za tim (se vsi ohleduplnosti). Ale k vode si chodim hlavne odpocinout, rada chytam "cudly", to me bavi, trofejni ryby nepotrebuji a kdyz nic nechytim, tak i tak mam dobry pocit, ze jsem si odpocinula. Nejvic rada mam vody, kam moc rybaru nechodi, mam rada "soukromi" a klid ;) Ani mi nevadi, kdyz tam neni zarybneno tak, abych kazdou chvili neco vylovila :) 

>> Reagovat
21. 04. 2017, 21:38

Dan

, d.vanha@seznam.cz

Toto JUDr. vysvětlení jen ukazuje na to, jak je ryb.řád nedokonalý a v podstatě umožňuje výklad podle toho, jak se to komu hodí. Že lovem je činnost směřující k ulovení ryby nemůže znamenat jakoukoliv činnost u vody....např.sběr žížal, oprava a zkoušení lodě před lovem, obhlídka revíru atd.V techto případech přece nemůžu být brán dle ryb.řádu jako lovící neboť bych jak už kolega upozornil,měl povinnost zapsat docházku a navíc měl povinnost mít u sebe veškerou povinnou výbavu samozřejmě včetně povolenky a ryb.lístku.Navíc by mě mohla ryb. stráž postihnout i v případě, že po příchodu k vodě a rozbalování náčiní zjistím, že jsem nechal povolenku či pov.výbavu doma a tudíž nemohu zaháji lov.Vždyť už vlastně podle ustanovení ryb.řádu lovím (provádím činnost směřující k ulovení ryby).Takhle to přece zákonodárce nemohl myslet!!!

>> Reagovat
21. 04. 2017, 19:46

Petr B

, bojar@yachtgroup.cz

Přátelé, po ročních zkušenostech jsem se s Vámi rozhodl podělit řešíte jak nemuset každý den dojíždět? Jak si vytvořit komfortní zázemí pro sebe, kamarády nebo  rodinu? Já to vyřešil nájmem karavanu a mohu jen a jen doporučit...
Karavan mi přivezli až na místo ukázali provoz a využití a po dokončení stavby odvezli. Na ceně jsme se domluvili s ohledem na délku pronájmu.

Protože jsem byl opravdu spokojen přidávám i kontakt na možné řešení:

www.sbazar.cz/greenalliance/detail/22903...karavan-k-k-pronajmu

>> Reagovat
12. 04. 2017, 20:53

Ondřej


Dobrý den pane doktore,s Vaším článkem souhlasím. Dopisovat do povolenky je špatné, stejně jako nepsat přisvojené úlovky atd... avšak nesouhlasím s tím, že za to rybářům hrozí v praktické rovině nějaký postih. Danému rybáři by muselo být dokázáno, že udělal přestupek, což v tomto případě bude velmi obtížné. Bohužel to je i ten důvod proč to někteří rybáři dělají..Dokud se nezavede tvrdší a paktičtější postih pro tyto "rybáře", tak to budou dělat pořád... :(

>> Reagovat
11. 04. 2017, 11:33

Franntišek Šrámek

, fanda.sramek@seznam.cz

Kolektivní vina??? to se vracíme opět o několik desítek let zpátky. Ano souhlasím, že mezi námi jse spousta rybářů-nerybářů co po sobě nechají neskutečný nepořádek, ale kdo z vás rybářů byl svědkem toho, že při kontrole porybný pokukázal na to, že rybář při příchodu k vodě, kde bude lovit v případě nepořádku, tento uklidil, popřípadě, že by rybářská stráž někdy proti takovému rybáři zakročila v rámci své pravomoce, místo té jejich někdy zbytečné buzerace.... F.Š

>> Reagovat
11. 04. 2017, 11:24

Franta

, lesy100@seznam.cz

Není náhodou rybu přímo u vody darovat ZAKÁZÁNO ???  

>> Reagovat
06. 04. 2017, 13:30

bonatius

, m.bolebruch@pobox.sk

Ahojte,chcem sa spytat ci mate skusenost z multiplikatormi z Ciny?
Oplatia sa za tu cenu? Su pevne, nerozpadnu sa, z akeho materialu su ozubene kolieska?napr. https://www.aliexpress.com/item/Right-Hand-Fishing-Drum-Reels-Bait-Casting-Saltwater-Baitcasting-Reels-Full-Metal-Carp-Drum-Wheel-2/32690709085.html?spm=2114.10010108.1000013.9.QsArAi&scm=1007.13339.33317.0&pvid=e6f4ff35-b6ab-4b76-89e0-b1a33da4b218&tpp=1Dakujem.

>> Reagovat
03. 04. 2017, 19:39

Jirka


Už před sedmi osmi lety, kdy vznikla povinnost zapisovat docházku před lovem, jsem se tázal činovníka pražského ÚS na naší výroční členské schůzi, co tím je vůbec sledováno? A že prý dle návštěvnosti revírů se bude sypat. Já na to, co je to za blbost, žádnému hospodáři se přece nezvýší počet prasat tím, kolikrát se jen podívá do chlívku?! Teď k tomu přišla výzva zapisovat snad i to, co nebylo vodě odebráno. Klasický bolševický výkaznický rozum.

>> Reagovat
03. 04. 2017, 18:00

Richard

, rikox@seznam.cz

Článek je to hezký, ale myslíte také na to že poslední roky se zvyšuje počet rybářů praktikující chyť a pusť ?
Já osobně vracím rok co rok prázdnou povolenku a jediné co tam je napsané jsou nástražmé rybky.
Zapisovat neexistující úlovky neumím (nechci) a ryby prostě pouštím ať to je kapr 60cm nebo metrová štika (tu jsem ještě nechytil :) )
Každý není masař aby musel odvzdávat poloplnou povolenku za celý rok.
Mám známého co si kupuje dvě povolenky. Jednu má od ledna do srpna druhou od září do prosince. Má okolo 260 návštěv ročně ale má tam taktéž jen nástražní ryby a nic více.

 

>> Reagovat
03. 04. 2017, 15:42

Kaudik

, kaudik@seznam.cz

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1501639043181490&id=100000062267906  

>> Reagovat
28. 03. 2017, 10:57

Němec Rostislav

, rostislav.nemec60@seznam.cz

Nevím, kde fungují ty blokové pokuty, která uděluje přímo RS. U nás ( územní svaz Severní Morava a Slezsko) jsem se s tím nesetkal a ani v Jižních Čechách. Ale v případě, že dojde k odebrání povolenky k lovu, dostane dotyčný pokutu od magistrátu a ještě na svazu vyfasuje trest jako člen rybářského svazu.

>> Reagovat
15. 03. 2017, 22:18

Jarda

, kvarda8?@email.cz

Dobry den,chápu proč nam to zakazují,chápu i majitele pozemků. Ale proč nevyřešit problém s nepořádkem na obecních pozemcích po rybářích třeba vyhláškou o povinosti zaplatit za bivak např.100 korun na den a bude z toho mít obec i nějakou korunu navíc kterou můžou vybírat třeba místní porybní a tím i průběžně kontrolovat co se děje u vody a případně hned zakročit. Vždyt i oni by si tím mohly něco přivydělat. Ve velké většině hodně nás nadšenců tohoto koníčku a sportu si jde k vodě odpočnout a přenocovat jen proto aby utekla v dnešní hektické a rušné době do klidu a ticha. Řešení daného problému tím jednoduchým obecním zákazem je sice "možná účelné" ,ale podle mě hloupost. Vždyt pobyt v přírodě je mnohem lepší a výchovnější než aby se hlavně mladí poflakovali po městech,barech,hernách a hnili doma u počítačů. Já osobně dám radši obci nějakou tu korunu na údržbu a kontrolu než sedět doma. Už se nad tím prosím někdo vážně zamyslete. A těm co frajersky nechávají bordel u vody a smějí se tomu bych povolenku hned vzal.

>> Reagovat
08. 03. 2017, 12:08

Jan Nehněvajsa

, HONZA-BOB@seznam.cz

Dobrý den,můj názor je že když už si chcu rybu vychutnat tak určitě né sádelnatou 70 tku,tuhle si veme jenom opravdovej dement a ne rybář.Tyhle ryby by měli skončit opět ve vodě ne na pekáči,budu fandit aby se ta míra prosadila.Jezdím už spoustu let na Poličku a tam je tuším horní míra kapra 65cm.Jak píši,je to můj názor a budu fandit zdravému rozumu.Mám ještě osobní dotaz,jaká platí povolenka na Přehrahu popřípadě jaké je číslo revíru.Děkuji.

>> Reagovat


  • volný 2
  • mošnov navijáky
 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se