• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Woblery Kenart

  • Hobby G 2
25. 09. 2010
 Asi jako většina rybářů preferujících  lov přívlačí jsem do nedávné doby upřednostňoval umělé nástrahy převážně  osvědčených značek a výrobců. Zcela jistě se kvalita a vlastnosti těchto světoznámých značek nedá upřít a své jméno si nevybojovali zadarmo. Ovšem čas od času se na trhu objevují i nové značky,  které by jsme neměli přehlížet jenom z jednoho důvodu a tím je, že jejich název je pro nás neznámí  a dosud jsme se s takovouto značkou nesetkali. Jedna z těchto novějších značek která už má své místo i na našem trhu je od polského výrobce Kenart.  Menší kolekce výrobků této firmy  se dostala i do mích rukou k otestování v praxi a s čistým svědomím mohu všem sdělit že jejich chod, akce i úspěch při lovu dravců se zcela vyrovná všem věhlasným značkám,  jako jsou - Rapala, Salmo, Dorado, Gloog a jiné další. Jako velkou přednost těchto woblerů lze uvést velmi  zdařilé imitace různých rybích druhů jenž dodávají atraktivnost těmto nástrahám, dokonalé provedení a precizní chod bez jakýchkoliv domácích doúprav. Tento článek nechci psát jako reklamu na uvedenou značku, ale jako seznámení a popis  vlastností   jednotlivých výrobků  této firmy. Předně říkám že né všichni se mohou shodovat s mím názorem ale tak už to na světě chodí. Jednomu se více osvědčilo to a jinému zase ono. Vždyť by to snad ani nebylo žádoucí, aby se všichni rybáři ztotožnili jen na jednom výrobci a značce. Každá nástraha se po čase dravcům okouká a proto čím širší sortiment se v našich krabičkách s nástrahami vyskytuje tak tím pro nás vláčkaře jenom lépe.

Od psaní se přesuneme k činům a seznámíme se z celím sortimentem výrobků firmy Kenart.

Bison

U této nástrahy chtěl výrobce dosáhnout vlastností woblera, který bude malý, kompaktní a současně se bude hodit k středním a lehkým sestavám pro lov přívlačí. Myslím že záměr dokonale vyšel. Bison je velmi agresivní a jeho chod je velice dráždivý, jen málo který dravec kterému Bison projede v dosahu jeho zorného pole, zůstane netečný. Od  jiných produktů má zcela odlišný tvar, který dělá tuto nástrahu neokoukanou. Má velmi nízko umístěné těžiště a proto je velmi stabilní, jeho přednosti využijeme  především při lovu okounů a štik.


Winner

Tento wobler patří mezi klasické nástrahy k použití při  lovu především na  tekoucí ch vodách. Tato nástraha se vyskytuje  pouze v plovoucí verzi ( floating). Nejmenší modely  byli  vytvořeny speciálně k lovu jelců a na tento rybí druh jsou opravdu chytlavé.  Jejich  jemné  kmitáním ze strany na stranu zejména  při rychlejším navíjení nenechají žádného tlouště bez zájmu o tuto nástrahu.. Modely o velikosti  4, 5 a 6 cm jsou velmi dobrá volba  při lovu pstruhů a bolenů.


Winner plus

Je o něco větší bratříček předcházejícího modelu. Pro jeho  vlastnosti  a akci je nepostradatelný  především při nočních výpravách na lov candátů. Dobré zkušenosti  které však nemohu osobně potvrdit, jelikož při testech jsem byl omezen časovými možnostmi a dostupností revírů v kterých  se tyto dravci vyskytují, jsou i při lovu hlavatek a velkých jezerních pstruhů.


Lucky

Lucky  jsou dostupné jak  v plovoucí  tak v potápivé verzi. Je jen na Vás jakou verzi si ke svému lovu vyberete. Tento model využijete především  k  lovu  lehkou přívlačí na větších řekách.  Ve velikosti  5 cm se velmi dobře hodí k lovu  pstruhů .  Vyznačuje se především  agresivním  a stabilním chodem. Jeho masivní korpus nám umožňuje dlouhé náhozy, a tím i možnost  prochytání  větších ploch. Ideální barva na okouny je především NP a GT.


Lucky plus

Opět o něco větší  bratříček  předchozího modelu. Je  velice skvělý  pro lov  štik. Vyskytuje se ve dvou velikostech 7 a 9 cm. Jeho intenzivní akce a chod  již přesvědčila mnoho štik k záběru. Mezi velice úspěšnou variantu lze zařadit 9 cm dlouhý model v barvě NF, který můžete  s úspěchem používat při hlubiné přívlači. Velká boční plocha a dokonalá imitace plotice, jsou jeho hlavní přednosti. Ve velikosti 7 cm splňuje všechny nároky pro střední přívlač.


Hiker

Tento wobler je určen především  pro hlubinnou přívlač. Je to jeden z mála modelů  který jsem osobně nemohl vyzkoušet z důvodu omezených možností. Své uplatnění má na  větších přehradách. Vyskytuje se pouze v plovoucí verzi, ale přesto se může dostat až na 6 metrů. Je to jeden z nejnovějších modelů v nabídce výrobce, ale již ukázal svou mimořádnou účinnost v polských a zahraničních vodách. Wobler intenzivně pracuje ocasem a současně kmitá boky. Typický lovec ukázkových kousků dravců,  kteří se dají lovem na tento model přesvědčit k útoku.


Pike

Je to velice věrná imitace štiky jak tvarem a zbarvením tak především i chodem, to činí z tohoto woblera  velice spolehlivou nástrahu. Ve  velikostech  9 a 12 cm je její  použití především  k lovu štik,  zvláště na revírech s rozsáhlými mělčinami.Dynamic

Tento wobler  je vyroben  na již dlouhou praxí  prověřených tvarech. Jeho chod je  velmi agresivní. Velice rychle se s ním dostanete    ke dnu, kde jeho ťukáním o nerovnosti dna a vířením kalu máte velkou šanci vyprovokovat pěkného candáta.. Model  ve velikosti 7 cm je velmi dobrý  k lovu v zimě i na jaře. Menší model délky 6 cm se hodí, když jsou hladiny řek nižší. Při použití lehčích sestav  je skvělý na lov říčních  a jezerní ch štik.  Barvy  GT a RT  jsou zvláště účinné  zejména v pochmurných a temných dnech  . Model  o velikosti 5 cm patří opět mezi jeden z nejl epších modelů k lovu pstruhů. Velmi dobře pracuje v proudu. Na větších řekách  máte velkou šanci úspěchů  při lovu jelců.


Fox

Jeho hlavní náplní je přesvědčit k záběru především  lososovité druhy ryb a to se mu celkem přesvědčivě daří. Při délce 6cm má dost silný masivní korpus. Jeho chod je velmi agresivní a především velmi stabilní. Foxem se vám bude snadno nahazovat, je spolehlivý i  za nepříznivých povětrnostních podmínek a v nárazovému větru. Pracuje víc mělce než standardní pstruhové woblery,  je ideální na pstruhové vody  plné překážek nebo na menší  říčky. Pokud se jedná  i o lov jiných dravců, bez obav ho můžeme použít  na okouny a štiky v menších vodních nádržích a ve všech řekách zvláště u lehkých sestav.


Hunter

Je určen pro lehké vláčení na velkých řekách kde také skvěle odvádí své výkony. Pracuje velmi mělce  a  díky tomu vodou ideálně proplouvá. Jeho největší výhodou je vzdálenost, na kterou ho můžete nahodit díky  jeho  kompaktní konstrukci. Hunter  je skutečně výborná nástraha pro lov tloušťů a jesenů  lovících hmyz v zatopené trávě. Opět ideální pro použití při lovu pstruhů. Během letních měsíců se celkem dobře osvědčila čtyřka. Nespornou výhodou je jeho velmi povrchní  hladinová práce a tím minimální četnost vázek

Tímto jsme si představily základní nabídku Kenártích přívlačových nástrah. Je jen na Vás zda budete mít odvahu a chuť vyzkoušet novou značku . Tento článek má za úkol především usnadnění výběru nástrahy  pro jednotlivé druhy ryb a jejich stručnou charakteristiku. Již jsem si přečetl nějaké recenze i od jiných uživatelů. Někteří byli s nástrahami velice spokojeni ať už pro jejich celkem dobrou cenu tak i pro jejich vlastnosti. Jiní zas nebyli spokojeni s kvalitou laku, který se jim zdál měkký a od dravčích zubů byl brzy poškozen. Prostě jak jsem již napsal v úvodu, vždy se sejde více názorů ať již pozitivních tak i negativních a to je vždy jen ku prospěchu věci. Přeji všem spoustu krásných zážitků a především nádherných úlovků na tyto nástrahy.

     Nově přibyly :

Dancer
Velmi dobrá nástraha typu slider, která se mi velmi osvědčila při lovu sumců, candátů a překvapivě i k lovu bolenů. Pro svůj aerodinamický tvar lze s touto nástrahou dosáhnout  dalekých náhozů. To vám naskýtá velkou šanci na prolovení úsekú, kterých by jste s běžnými nástrahami nebyli schopni dosáhnout.  Hlavně na velkých řekách kde je potřeba prochytat klidnější a hlubší místa mezi proudy nám dancer dokonale poslouží. Po náhozu necháme vyklesat na dno, pak zvednutou špičkou prutu vzhůru  nástraze dáme pohyb s výkyvy do stran a směrem vzhůru přibližně metr(podle hloubky i více) a opět necháme vyklesat ke dnu. Na stojatých vodách lze nástrahu velmi dobře oživit pocukáváním špičky prutu směrem k hladině s přerušovaným navíjením. Váha je 35 gramů, délka 10 cm a jsou výhradně v potápivé verzi. Pokud jdete vyloženě na velké ryby tak doporučuji výměnu trojháčků za kvalitnější.(owner)

Bassjerk
Potápivý wobler typu Jerk,velikost 9cm,váha 24g
Bass jerk je novinka, vznikl více méně náhodou. A to z našeho nejlepšího štikového wobleru do mělkých lovišť. Při testování rozmístění závaží, se ukázalo, že krásně pracuje jako slider. Wobler je možné vést více způsoby. Při pomalém vedení s krátkými pauzami, se pěkně kolíbe ze strany na stranu a dokáže vy dráždit k útoku i dravce kteří nejsou zrovna na lovu. Tuto techniku lovu doporučujeme hlavně na začátku zimy. U toho typu ovlivňuje chod nejvíce zručnost a kreativita rybáře. Vyzkoušejete si na mělčině jak se tento jerk chová, než jej nahodíte do hloubky. Velkou předností je gramáž 24g, která umožňuje použít střední sestavu prutu se smekacím navijákem.


  Kaudik

Nástrahy můžete zakoupit zde: http://www.umele-nastrahy.cz


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 2

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se