• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Vylepšené nástrahy na kapry v letním období

  • Hobby G
17. 12. 2009
 
Každý rok v létě, když se teplota vody vystoupá k 25 stupňům, bývají výsledky při lovu kapra slabší. Jedním z důvodů je skutečnost, že ryby se v teplé vodě krmí výrazně méně. Tím také klesá šance, že se nějaký kapr bude zajímat o naši nástrahu na háčku.
Normální boilie nebo obyčejný řetízek z kukuřice nyní líné ryby ze zálohy nevylákají. Kdo chce být při lovu úspěšný, musí nabízet něco zvláštního. Abyste měli i v létě vždy nějaké eso v rukávu, najdete zde několik rad na vylepšení nástrahy horkém ročním období.

Když obalíte své boilie těstem, zvýšíte přitažlivost nástrahy. Uhnětné těsto totiž voní výrazně intenzivněji než uvařená kulička z těsta.Těsto navíc láká malé ryby, které se také pouští do nástrahy, ale jen do té chvíle, než se objeví kapři. Těsto si můžete vyrobit sami, nebo ho zakoupit v obchodě s rybářskými potřebami. Pokud ho budete vyrábět sami, měli byste použít místo vody vejce. Díky němu je těsto tužší a pomaleji se rozpouští.

  Koření
Mnoho rybářů používá do těsta na boilie koření. Aromatické prášky jsou však velmi vhodné i na obalení. Mezi nejoblíbenější koření patří paprika a česnek. Důležité je, aby koření na boilii dobře drželo.Takto kulička z těsta uvolňuje dlouhotrvající intenzivní vůni. Jako lepidlo použijeme sirup z cukrové řepy nebo med. Boilie nejprve ponoříme do této husté sladké tekutiny a poté ho obalíme v koření.

 Více vrstev
Želatina je bohatá na aminokyseliny, a proto je pro kapry neodolatelná. Želatinový prášek lze zakoupit v supermarketu nebo v obchodě s rybářskými potřebami. Speciální želatinový prášek určený k chytání ryb obsahuje aromatické látky a je proto ještě atraktivnější. Háček, na kterém je upevněné boilie nebo partikl, se nejprve ponoří do vody a poté do želatinového prášku. Čím vícekrát tuto proceduru zopakujete, tím silnější je kabátek  ze želatiny.

 Neobvyklé kombinace
U pomalých kaprů nemůžete uspět s obyčejnou prezentací nástrahy. Kombinace potápivého a plovoucího boilie, tzv. panáček, je už ohraná deska. Je třeba vymyslet něco nového. Pop-up ve spojení s tygřím ořechem většina vousáčů ještě nikdy neviděla. Neobvykle kombinovaná nástraha se trochu vznáší a budí tak zvědavost kaprů.

  Zvýraznění partiklů
Aromatické dipy nejsou vhodné jen na vylepšení boilie. Partiklům jako je kukuřice, cizrna nebo tygří ořechy propůjčují zcela zvláštní příchuť. Nabídka dipů je široká. Existují v nejrůznějších variantách od sladkých po rybí. Partikly se na několik hodin, nebo dokonce dní naloží do omáčky. Nasají aromatické látky a ve vodě je opět uvolňuji.Tato aromatická bomba probudí k životu i syté kapry.

  Vznášející se nástraha
Pomalí letní kapři se nenamáhají hledat potravu na dně. Abyste mohli nabízet potápivé boilie nade dnem, tedy ve výšce, kde ho mohou kapři vidět, můžete použít plovoucí pěnu (Pop Up Foam). Boilie rozkrojíte a mezi vzniklé poloviny dáte kousek pěny. Abyste tento  sendvič udrželi pohromadě, použijete párátko — jednoduše se jím propíchnou obě poloviny boilie a pěna.

  Speciální kukuřice
V létě je mnoho úseků vody zcela zarostlých. Háček s kukuřicí by v této podvodní džungli ihned uvízl. Je proto nutné rezignovat na tato úspěšná žlutá zrnka? Ne. Popcorn, nazývaný také Rising Corn, se dobře vznáší. Navlékne se spolu s normální kukuřicí na vlasec. Po nahození nejprve zrnka popcornu vyplují vzhůru, ale poté do sebe nasají vodu a nástraha spolu s nimi pomalu klesá.
   fishmen

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 8

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
19. 09. 2016, 11:26

Robin Hudeček

, robinhudec@centrum.cz

Dobrý den, díky za perfektní článek,. ještě bych se rád zeptal, jakou návnadu z těchto hotových: http://www.rybashop24.com/Krmeni-boilies-nastrahy/ doporučujete do českých vod? nějaký univerzál pro úplného začátečníka. Děkuji

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se