• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Úspěch v Polsku

  • Hobby G 2
09. 11. 2011
Bez jednoho dne přesně po roce se vracíme na revír, se kterým si chceme vyřídit účty po loňské výpravě, kdy jsme vyhořeli jak papír. Kapři byli zrovna ve tření a my tenkrát chytli akorát amury. Tentokrát se však dařilo více.
Po příjezdu nastala komplikace – naše zarezervované místo bylo obsazeno. Neměli jsme náladu se hned na začátku začít dohadovat s majitelkou či samotnou dvojicí kaprařů, protože zbytek jezera byl téměř volný, jen na jeho začátku se nacházela parta, která zrovna končila, takže jsme obsadili místa jiná a jak se nakonec ukázalo, vyplatilo se. Začínáme vybalovat, mírně prší a je chladno. Celý předešlý týden bylo horko, teploty až 23 °C a bez jediné kapky deště.
Od lovících zjišťujeme, že na celé vodě to ani nepípne. Opravdu dobré vyhlídky, snad kapry změna počasí rozhýbe. Kolem druhé hodiny odpolední je vybaleno, nahozeno a první panáček slivovičky na uvítanou už pomalu pálí červa v našich útrobách. Později déšť ustal, vyjasnilo se a nakonec jsme si užívali krásné nedělní odpoledne. V podvečer nás z klidu vytrhává záběr na můj prostřední prut. Swinger dvakrát spadl a poté se začal zvedat, asi nějaký sumeček, kterých tu je všude dost, pomyslel jsem si. Po záseku ovšem měním názor... Za 15 minut máme prvního kapra s mírami 11,5 kg a 80 cm. Krásný „maďar“ a můj nový osobák na rozjezd... Do večera se nic neděje, tak si jdu lehnout. Pavel si ještě s kamarády dlouho do noci povídá, což občas proloží douškem pálenky.

V pondělí mě již v 5 hodin tahá z vyhřátýho pelíšku souvislý tón příposlechu a tak startuji, zatímco Pája má teprve půlnoc, jelikož šel na kutě až v brzkých ranních hodinách, takže mi nezbylo nic jiného, než si pomoci sám vlastním umem. Vybíhám do husté mlhy, mírně přisekávám a asi po 20 ti minutovém souboji jsem poprvé zahlídl krásného šupináče, kterého jsem odhadl na cca 80 cm. Po chvíli si lehá na bok a můžu ho podebrat. Pokládám prut do vidliček, vytahuji ramena podběráku a kapra zvedám z vody. Až na podložce vidím, že jsem se odhadem mýlil... Měřím, vážím a jásám. Druhý kapr a znovu zvednutý osobáček - 16,6 kg a 95 cm. Bomba! Mezitím už parťák, kterého se mi podařilo nakonec vzbudit, čeká s foťákem. Pár fotek a kapr jde zpět domů.

Další záběr se ozval v poledne, kdy se mi rozjel opět stejný prut jako ráno. Po pěkném souboji navádím do podběráku lysce 84 cm a 11,3 kg.
Připadám si jako v pohádce, nikdo na rybníce ani píp, jen já tahám kapry. Pavel nemá ani potah a dva kamarádi, kteří jsou s námi, se nemůžou zbavit sumečků amerických, kteří jsou zde velkým problémem. Celý den je pohodička, diskutujeme o všem možném i nemožném a relaxujeme. K večeru griluji připravené masíčko. Na blízkém kostele zrovna odbíjejí 20.hodinu, když mám na pravém prutu nevýrazný záběr, jakoby dvoum kuličkám pod háčkem neodolal nenechavý sumeček. Ovšem po záseku je to všechno jinak a můj Greys Prodigy se dostává do slušné křivky. Zhruba 15 minut boje a v podběráku se válí opět lysec, opět s mírou 84 cm, ale tentokrát je o 10 dkg lehčí než ten předešlý - tedy 11,2 kg. Jsem velice spokojený! Mé montáže fungují na jedničku a nepadají mi ryby. Asi v půl 11 jdeme na kutě a čekáme, co přinese následující noc. Po půl hodině spánku mě budí příposlech a po tvrdém boji zdolávám už svého pátého kapra. Parťák v kuželu čelovky po prvním zahlédnutí ryby sděluje, že se jedná o barevného koi kapra. Na podložce leží nádherná oranžová ryba. Že by sen ? Čím to může být, že mám záběry jen já ? Parádní a nezvyklá forma kapra. A i do třetice všeho dobrého měří 84 cm, ale tentokrát váha po odečtení saku ukázala 13 kg. Paráda!!! Obracím do sebe panáka slivovice, mám velkou radost a už se mi nechce ani spát...

V úterý ráno se už jen tak převaluji, když se konečně rozjíždí i Pavlův prut. Rychle vstává a seká, těžký a vytrvalý tah dává tušit pěknou rybu a ukazuje to i další průběh boje, který trvá téměř 25 minut. Bylo škaredé, mlhavé ráno, teplota kolem 10 ti stupňů, ale po tom, co mi tohle torpédo projelo pod podběrákem, mi bylo horko jak při letních pařácích. Za chvíli si kapr lehá na bok, já ho podebírám, sundávám ramena podběráku a snažím se ho vyzvednout z vody. Na poprvé to nejde, tak víc zabírám a daří se. Neskutečně těžká ryba! Mohutné tělo lysce přes celou podložku nám dává tušení, že by to mohl být pro Páju nový osobák, což by znamenalo, že ryba má dvacet a více kg živé váhy. Po zvážení vypukla všeobecná radost. Ano, je zde životní ryba - 22 kg a první parťákův kapr přes metr – 103 cm. Dva dny bez záběru a pak tohle tele!!! Ihned si na sklidnění dáváme s přáteli v krátkém časovém úseku několik panáků slivovičky. Po zbytek dne se už nic zvláštního neudálo, když opomenu pár otravných sumečků.
O středě není co psát, jen zmíním, že já už jsem byl druhý den od poslední ryby bez potahu, kamarádi dokonce od příjezdu neměli ani píp. Celý den peče sluníčko, nefouká vítr a kapři se nejspíš vyhřívali a nežrali. Večer jdeme spát, ať se vyspíme na cestu domů.

Budíme se několik málo minut po středeční půlnoci. Důvodem je Pavlův ječící příposlech, který oznamoval parádní jízdu na levý prut. Už po záseku šlo vidět, že to bude nejspíš ryba v parádní kondici, což se potvrdilo při následné zdolávačce, kdy ryba šla z vody velmi těžko, doslova po centimetrech. Nicméně po 15 ti minutách se ocitl v podběráku krásný, vysoký a pupkatý lysec. Po zvážení zjišťujeme váhu 15 kg a míra ukazuje 85 cm, parádní sluníčko a krásná, čistá ryba plná potencionálu vyrůst do úctyhodných rozměrů. Zbytek noci se už nic nedělo, chvíli před osmou vstáváme a po ranní hygieně začínáme s balením. Věci poté nakládáme do auta, odevzdáváme povolenky a vyrážíme s přáteli k naším domovům.

Byla to parádní výprava. Záběrů bylo sice poskrovnu, ale když už přišel, jednalo se o krásnou rybu. Mě osobně se vyvedla ze všech nejvíce, 5 záběrů, ani jedna ryba pod 11 kg. Co víc si přát... ? Pavlovu radost nemusím snad ani popisovat, jelikož mít dvě ryby za výpravu, kdy ta menší má 15 kg se nepodaří pokaždé. Tři záběry má na svědomí boilie uzený losos, který vytáhl ryby 22 kg, 15 kg a 11,5 kg. Dva záběry udělalo boilie Liver pulse (16,6 a 11,3 kg) a dva záběry má na svědomí boilie Chobotnice-asa (11,2 a 13 kg). Díky za supr boilie !!!

Za CT Carp fans Zdenda KráčmarHodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se