• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Úprava řepky před krmením podle Karla Nikla

  • Hobby G 2
13. 12. 2010

Co je lepší, řepku před použitím při lovu kaprů uvařit a nebo stačí pouze nějakou dobu namáčená ve vodě? Karel Nikl zastává názor, že řepku není třeba vařit. Pokud ji alespoň jeden den dopředu namočíte, není problém další den ji použít, jako krmení pro kapry. Řepka  nasaje velké množství tekutiny a výrazně nabyde na objemu. Proces máčení řepky do stádia, ve kterém semínka změknou tak, aby bylo možné je v prstech rozmáčknout, výrazně urychluje vyšší teplota. Pro zatraktivnění takto máčené řepky, je výborné a účinné řepku spařit vařicí vodou, případně ji asi pět minut povařit. Tato úprava připravené řepce zaručí mnohem větší a přitažlivější aroma. Pro kapry a bílou rybu je to přímo delikatesa. Jako další úpravu můžete nechat řepku naklíčit, ale je velice důležité, nenechat klíček narůst více, jak necelý centimetr.Pokud by klíčky zůstali delší, nastal by velký problém v zakrmování.Takto dlouhé a přerostlé klíčky by bránili řepce v potopení ke dnu, nebo v lepším případě by to trvalo velice dlouho než by k němu klesli.V proudných vodách by bylo krmení prakticky nemožné.
 
Dipování řepky:

5kg řepky zalejte dostatečným množstvím vroucí vody, tak aby byla všechna zrnina pod vodní hladinou, přidejte 0,5kg cukru a dále 50 -100ml Boosteru dle vlastního výběru. Výborně se osvědčil Booster Scopex/oliheň nebo 3XL. Řepku nechte stát a přilévejte postupně vodu, aby ji řepka mohla dále nasávat.
Díky tomu se rozpuštěný cukr spolu s Boosterem vpije do řepky a ta se stane velmi atraktivní.
Před samotným použitím řepky slijte vodu a přidejte ještě malé množství Boosteru, aby byla řepka maximálně atraktivní.

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.


  


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 19

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se