• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Suspending WildEye Swim bait

  • Hobby G 3
20. 12. 2009
Jedinečná nástraha Suspending WildEye Swim bait na štiky a jinné dravce. Nástraha na štiky - Suspending WildEye Swim bait od Stormu

Jedná se o nástrahy, které mají svou hustotu jen o trochu vyšší než voda, takže v ní po nahození jen velice zvolna klesají ke dnu. A tady to může být zase cokoliv:
dokonale vyvážený wobbler, který necháte klesnout do určité hloubky, ve které pak začne při stahování pracovat, obyčejný twister, u něhož váhu hlavičky vyvážíte plovoucí pěnou nebo u mikronástrah plovoucí plastelínou.Je ale i několik výrobců, kteří vyrábějí přímo vyvážené nástrahy a dodávají je do obchodní sítě. Jednou z nich je i značka Storm a jejich „gumová rybka" Suspending WildEye Swim bajt.

Menší model dlouhý devět centimetrů (3“) a vážící jedenáct gramů se osvědčil na většinu dravců, ovšem na štiky je to přímo odborník, čím si to můžeme vysvětlit? Dokonale napodobuje skomírající raněnou rybičku. Necháme ho po nahození klesnout do určité hloubky. V průzračné vodě si předem vyzkoušíme jakou rychlostí klesá. Pozor však na to, že i v jednom balení se jejich rychlost může lišit od pěti do sedmi sekund na metru! A pak jen škubnem a zase necháme klesat. Může se vám stát (a je to poměrně častý jev), že tuto nástrahu atakuje štika, kterou jsme krátce před tím vodili, a nakonec se „vypnula".

Pokušení získat lehce dostupnou kořist je zřejmě větší než její opatrnost. Pokud ovšem stratíme dravce na jinou nástrahu, necháme ho chvíli odpočinout a potom automaticky nasadíme tuto nástrahu od Stormu a ještě k tomu v hodně nezvyklé barvě, jakou je např. světle zelená s černou hlavou. Můžeme si však jen domýšlet, co je na této kombinaci tak lákavého, ale i opatrná štika na ni zaútočí. Možná je to proto, že nic takto barevně provedeného ještě u jiných výrobců není k vidění. Ovšem pokud s těmito nástrahami chytáme „normálně", je naprosto nejúspěšnější barvou napodobenina okounka a modré oukleje.Abychom však jen nechválili — někdy se vyplatí vyměnit trojháčky za větší. Pod měkkou gumou má tato nástraha tvrdý plastový korpus a při záběru se nám někdy může stát že doslova „vysekneme“ rybě nástrahu z huby. Dál už ale následují jen přednosti těchto nástrah. Jsou poměrně těžké, to znamená, že se s nimi dá dohodit daleko. Fungují, i když jim nějaký dravec amputuje ocásek s kopytem — rozhodující je však především jejich vedení. Jemně chrastí, takže ryby neplaší, ale lákají. Na trhu najdeme spoustu barevných kombinací které se jistě vyplatí vyzkoušet.

Tip:

Na žlutý typ s černými pruhy se občas dá přemluvit candát. A pokud hned po dopadu táhneme dostatečně rychle pod hladinou, dá si na ně říct i bolen. Ten zase preferuje modro-stříbrnou a bílou napodobeninu oukleje. Je jen na vás jakou barevnou kombinaci si zvolíte a jak budete úspěšní.
Káčko

Barevné varianty nástrahy:


  

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se