• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Šokový návazec

  • Hobby G
19. 12. 2009

 Má několik názvů: např. úderný vlasec, odhozový návazec, šokový návazec a další. Na šokový návazec použijeme pletenou šňůrku a ke kmenovému vlasci ji přivážeme za pomoci uzlíku, který je na obrázku. Tenhle jednoduchý, ale velice spolehlivý uzlík ještě pro jistotu zakápnem vteřinovým lepidlem.
Použijeme tu nejsilnější pletenku jakou máme, protože snese největší zátěž a na četnost záběrů má minimální vliv.

Proč použít šokový návazec. Zde jsou dva hlavní důvody.

1) Po daleké náhozy, kdy potřebujeme co nejvíce vytěžit z tzv. akce prutu. Není žádným tajemstvím, že běžný monofil je pružný, a při velké exponovanosti se může přetrhnout. Pletenka nám v tomto dopomůže k mnohem delším náhozům.

2) V případě že voda na které se chystáme lovit je plná travin, škeblí, ostrých hran, potopených stromů atd. Je to velmi užitečná pomůcka a zaručuje nám úspěšné zdolání mnohem většího procenta ryb. V případě vázky není nic jednoduššího než skočit do člunu a v místě nad vázkou použít hrubou sílu. V mnoha případech pletenka vydrží, popřípadě se nám podaří uvolnit celou vázku.

Kvůli dobrému nahazování by měla mít délka šokovky min. délku dvou prutů. Pokud chytáte na hlubší vodě, je výhodné, aby její délka přesahovala alespoň o 1 m hloubku v lovném místě pro případ uváznutí.

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
 


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 5

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se