• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Smršťovačky - maskovací vlasová rovnátka

  • Hobby G 3
19. 12. 2009
 Vlasové rovnátko se skládalo z kousku smršťovací trubičky nasazené na raménko háčku, které efektivně pomáhalo k tomu, že se háček otáčel a lépe zapichoval do spodního pysku rybí tlamky při vyfukování nástrahy. V podstatě to zaručovalo stejný efekt jako háčky se zahnutým očkem. Staly se úspěšnou metodou a způsobily rybám víc problémů než obvyklé montáže. Jak se tedy vyhnout nutnosti použití smršťovací hadičky a přitom neubrat nic na efektivitě návazce? Určitě to jde. V součastné době začíná být velice oblíbené - maskovací rovnátko – Mouthsnagger
Tyto vytvarované flexibilní pomůcky napodobují červy nebo patentky, které jsou součástí kaprova jídelníčku. Hodí se na jakýkoliv háček ve velikosti 1-12, který okamžitě promění v „zasekávací mašinu“ bez ohledu na to, zda používáte pletenou šňůrku nebo tuhý návazcový materiál. Když se váš háček ztupí nebo jinak poškodí, můžete maskovací rovnátko sundat a použít ho znovu na jiném návazci.Tou nejdokonalejší vlastností však je  – opravdu to chytá ryby!
Tento systém je velice jednoduchý a může být používán kdekoliv. V řece nebo v jezeře.
Pro ty z vás, kteří si nevážete vlastní návazce ale kupujete je už hotové jsou tu Mouthsnagger Hair Rigs (hotové návazce s maskovacími červíky), které jsou připravené k okamžitému použití. V prodejnách jsou v nabídce s háčky Longshank Nailer a Centurion ve velikostech 4-10 se všemi 4mi variantami maskovacích rovnátek. Prostě vyzkoušejte maskovací rovnátka na jednom z vašich prutů. Budete nadšeni z výsledku. Samozřejmě, ryby musí být ve vašem okolí a krmit se, jinak je test neprůkazný.
Zdroj: inspirováno - Ray-Dale Smithem
     
Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se