• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Siven na červa aneb na lososovité ryby bez mušky a přívlače

  • Hobby G 2
29. 09. 2011
Jednoho krásného slunečného dne, jsme se s partou kamarádů potulovali lesem, a najednou jsme došly ke břehům krásného rybníčku, který nás na první pohled nesmírně zaujal. Krásná tichá voda, obklopená stromy a neskutečným klidem a pohodou. Okamžitě nás napadla myšlenka, jak by bylo krásné, mít takový rybníček jen pro nás. Po optání pár známých a zaměstnanců LČR nám bylo řečeno, že revír je opuštěný a nikdo si ho nechce vzít do správy. Okamžitě jsme se hlásili k tomu, že budeme tento rybníček mít ve své péči. Domluvily jsme se ještě s několika známými a o revír se začali starat. Křišťálová voda se silným přítokem, to by bylo něco pro Sivena, shodli jsme se jednomyslně. Tak jsme začali pomalu shánět ryby, především lososovité. Jejich délka při nasazování se pohybovala kolem deseti centimetrů.
Uplynulo několik let a celá naše parta jsme se vydali jako již nesčetněkrát na náš revírek lovit. Naší nástrahou byl malinký masný červík. Dorazili jsme k vodě a začali vybalovat pruty. Při prohlížení hladiny rybníčku bylo vidět, jak ryby krásně proplouvají v průzračné vodě. Jako první jsem nadhodil já a ani ne po deseti vteřinách po dopadu nástrahy na hladinu, přišel první siven zhruba 23 centimetrů. Udělal mi radost, dostal pusu a svobodu. Ryby nám brali krásně po celý den a my si ty úlovky a zábavný lov jen užívali a přáli si větší rybu :).
Po celém dnu krásného lovu jsme všichni nahodili do jednoho místa a začali pomalu balit k odchodu. Tento celodenní lov nám doposud přinesl 44 kousků sivena a pár okounů. Všem nám vyzařoval spokojený výraz na tvářích. A najednou přišel obrovský záběr na můj prut. Okamžitě jsem ho popadl a zasekl rybu. Hned od začátku jsem věděl, že ryba na háčku nebude malá. Po zhruba osmiminutovém boji, jsem rybu zdolal. Největší siven mého života měřící 52 centimetrů. V tu chvíli jsem měl tu největší radost na světě, a kolegové rybáři byli možná z tak krásné ryby ještě nadšenější, než já. Udělalo se několik fotek pro vzpomínku na tento zážitek a ryba dostala znovu svobodu.
 Bylo krásné vidět, jak odplouvá a pomalu zajíždí na dno rybníka. Zabalili jsme vše, co jsme měli a odcházeli domů, spokojeni s úlovkem krásných 45 Sivenů amerických. Je vidět, že se v našem rybníčku rybám líbí a rostou do krásy, aby nám a i jiným rybářům připravily ten nejkrásnější a nezapomenutelný zážitek :)

Koubek Tomáš    


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
18. 10. 2011, 12:46

stano

, stano.voda@centrum.cz

 Zdarec Tomáši, článek obsahově o.k., ale těch hrubek se příště vyvaruj. jinak hodně zdaru u vody ti přeje Standa Hk.

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se