• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Salmo Sweeper

  • Hobby G
19. 07. 2011
 Salmo - Sweeper (zametač). Jak již název napovídá, budete dráždit velké dravé ryby s touto velmi zvláštní nástrahou. Salmo Sweeper je nová generace kluzáků která klouže ze strany na stranu. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že díky jeho dokonalé aerodinamice, sním uskutečníce velice dlouhé náhozy, než s jinnými nástrahami a rybář k tomu potřebuje vynaložit mnohem menší námahu. Širokým výkyvům sweeperu střídajícím se s obraty téměř 180 stupňů a vytváří klamné úniky do strany, kterým žádný dravec nemůže odolat, napomahají malá křidélkka v zadní části nástrahy. Tato akce je možná také díky jedinečnému tvaru a dokonalé rovnováze těla nástrahy.
Již po první vlně, budete vědět, že Salmo Swepper nastavuje nové hranice pro kluzáky.

Jak se loví se Sweeperem

Cílem  Sweeperu je napodobit umírající rybku, která je zraněná nebo velmi slabá. Jejich stavy zmatenosti dělají postraní křidélka v zadní části těla a umožňují klouzat ve vodě, aby znovu získal svou sílu, a pak následují prudké výkyvy v jiném směru. Tato rychlá akce a následné zpomalení je to, co u dravých ryb vyvolává podnět získat jednoduše svou potravu.
 Chcete-li se Sweeperem jen lehce klouzat, stačí zvednout špičku prutu směrem vzhůru a následným skloněním a lehkým škubáním špičky prutu k hladině bude se nástraha dokonale vychylovat směrem do stran. Dobu mezi jednotlivými takty si sami kontrolujete podle pohybu nástrahy. Pro tuto činos se nám dokonale osvědčí použití prutu s tuhou špičkou. Salmo Sweeper se pomalu potápí a to je lákadlo speciálně pro tento typ rybolovu, protože to je přesně to, co zraněné ryby dělají. Můžete očekávat záběry ihned po dopadu nástrahy a pomalém klesání nebo při zastavení chodu a uvedení nástrahy do klidu.Pokud můžete sledujte pohyb nástrahy očima. Častokrát  budete svědky útoku dravce a to je jeden z nejpříjemnějších okamžiků lovu sweeperem.

Video:


 Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 1

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se