• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Salmo Jack

  • Hobby G 3
18. 07. 2011
 Jack je skvělá jerkbaitová nástraha pro rybáře chytající ze břehu. Jeho aerodynamické vlastnosti při nahazování ohromí každého. Tyto aerodynamické vlastnosti ho též dělají velice přesným a to jsou právě ty vlastnosti, které též oceníte, když rybaříte z lodi.
Plovoucí Jack se též proto stává neodmyslitelnou součástí výbav všech úspěšných rybářů chytající trofejní ryby. Nejlepší úspěchy s ním přicházejí při podzimním rybolovu v mělčinách (0.5-2metry), ale uvedení patápivé verze otevřelo nové možnosti rybaření a nyní Jack může být použit i v místech s hlubší vodou.
Potápivá verze Jacka by měla pracovat odlišně od té plovoucí, měl by být klidnější, k tomu je třeba pomalejšího navíjení. Přestávky mezi přitahováním by měli být delší pokud chcete, aby se nástraha potopila do větších hloubek, ale  není určena pro ty největší hloubky. Nicméně nebuďte překvapeni, když váš Jack bude chodit i v hloubce 2 metrů a je napaden velikou rybou útočící i z hloubky okolo 5 a více metrů, staří a zkušení dravci nemohou odolat této svůdné návnadě! S potápivým Jackem lze i úspěšně vláčet v hloubkách okolo 1 metru, ale jestli chcete aby chodil hlouběji, tak mu nechte po nahození dostatek času propadnout do požadované hloubky a pak jej přitahujte delšími pomalými přítahy svého prutu.
K udržení v mělčině dělejte vše obráceně, rychlými a krátkými přítahy a pokud je třeba neopomeňte tahat se špičkou udice zvednutou do výšky. Po každém přitažení počkejte 1-2 sekundy a buďte připraveni,ryba totiž většinou na nástrahu zaútočí ihned při prvním přitáhnutí po pauze.


Video:
 


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se