• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

S průběžným splávkem na kapra

  • Hobby G 3
18. 12. 2009

Pokud se domníváte, že čím delší budou vaše hody od břehu, tím více toho ulovíte, tak to bohužel nemusí být pokaždé pravda. Proto se pro spestření lovu občas pusťte do lovu s průběžným splávkem a v blízkosti břehů. Pokud budete respektovat pravidla lovu a chovat se tiše, měl by být váš lov úspěšný. Chytání na splávek je jeden z nejkrásnějších a nejjemnějších rybolovných způsobů. Pohled na potápějící se splávek který pomalu mizí z hladiny, případně ťukání a popojíždění při záběru od velmi opatrných ryb, zvláště pak kaprů, je vždy adrenalinovým zážitkem a plný očekávání.
S průběžným splávkem jste schopni prochytat celý vodní sloupec, počínaje lovem  pod hladinou, ve slouci a po přehloubení  chytat u dna.

K lovu většinou používáme matchové pruty v rozmezí 4-5 metrů ale lze použít i tzv. bolonésku v délce  4 - 8 metrů.

Samotné sestavení celé montáže je zcela jednoduché. Splávek se s vlascem spojí pomocí karabinkového obratlíku velikosti 18 nebo 20. Pod obratlík se na vlasec upevní čtyři olověné broky č. 8. Poté následuje ve vzdálenosti jednoho metru hlavní zátěž. vlnách, můžete přehloubit nebo chytat u dna.
Chytat se dá dvěma způsoby. Jeden je při použití kratšího prutu, než je hloubka vody, a druhý, když použijete delší prut, než je hloubka, kde se chystáte lovit.

Nástrahy a návnady obvykle používáme stejné jako při chytání  na položenou. Tradiční  nástrahy - pařená houska, kukuřice, různá těsta, hrášek, kolínka, brambor a podobně. Důležité při lovu je vysledovat zda li se kapři drží ve sloupci a nebo u dna. Dle tohoto poznatku pak zvolíme nástrahu a způsob lovu - ve sloupci, nade dnem, nebo jemné šmrncání nástrahou o dno.

Krmení a způsob krmení je ve většině případů rozhodujícím faktorem o našem úspěchu či neúspěchu. Z tohoto důvodu je před započetím samotného lovu změření hloubky v předpokládaném lovišti. Krmení provlhčíme vodou k uvolnění aminokyselin a proteinů. Uděláme patřičnou konzistenci a raději dvakrát promačkáme přes síto, aby nám krmení správně pracovalo a lákalo ryby.
Jan Vávra
 


Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.
Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 21

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se