• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Přívlač v zimních měsících

  • Hobby G 3
24. 12. 2009
 Chladná voda v zimních měsících určitě velice zpomalí iniciativu nejen naši, ale i lovených dravých ryb. Ale protože máme díky našim revírům s celoroční přívlačí možnost lovit tyto ryby také po Novém roce, pokusíme si nastínit jiný než zažitý úhel pohledu na tuto problematiku.
S odstupem let v praxi zjišťujeme, že zimní přívlač možná není takovou hrozbou pro dravé ryby, jak se stále předpokládá. Mysleli jsme si, že dravci půjdou dobře i v ledové vodě, ale ukazuje se, že spíše opak je pravdou. On totiž zimní lov je více než o záběrech a rybách spíše o procházce okolo vody a o zaházení si oblíbeným nářadím. Ryby zkrátka na nástrahu v pohybu nechtějí anebo nestačí reagovat. Je to vlastně vidět i při lovu „na dírkách“, kde duháci a siveni většinou upřednostňují nástrahu bez pohybu, tedy položenou na dně anebo s velice pomalou vertikální prací - pokud se s nástrahou pracuje klasicky, tedy poměrně rychle, je rybář většinou bez záběru. To možná vysvětluje, proč při zimních vycházkách se loví minimum ryb. Přestože ryby v těchto vodách jsou, dostáváme neodbytný pocit, že je neumíme přelstít a s lovem v ledové vodě jsme  ještě nezískali dost zkušeností. Zkrátka přívlač, i když se provádí co nejpomaleji, je v těchto zimních dnech na pomalu reagující ryby víceméně rychlá. Zajímavější to samozřejmě bude na jaře. O Štěchovické přehradě je známé, že ryba jeden den reaguje na jakoukoliv nástrahu a poté třeba týden nelze ulovit ani rybičku. Takže teď budeme spíše objevovat Vltavu 7, která má po povodni změněné koryto zanesené pískem a ryby již nejsou na dříve známých místech. Vloni se na této velké vodě lovily čerstvě nasazené ryby rotačkou či malou plandavkou. Později, když se usadily v hloubce dále od břehu, tak na sestavu s přívěsnou zátěží - a jako nástraha používal malý plovoucí wobler či twister nastražený na jednoduchém háčku.
Jan Vávra  

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 4

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se