• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Nová generace přívlačových prutů - Norstream Areal

  • Hobby G 2
19. 11. 2011

Stále se snažíme hledat nějaké novinky, které by trošku provětraly naší peněženku a udělaly nám velkou pocitovou radost. Já této mánii propadám od dob, co se věnuji přívlači, ze začátku jsem neměl dostatek finančních prostředků ( ne že bych je teť měl J ), ale odstupem času jsem si postupně dopřával více a více radosti a rozšiřoval jsem svojí sbírku přívlačových prutů, tato mánie se ještě prohloubila, když jsem se začal věnovat závodní přívlači, kde jsem zjišťoval, že mi jeden prut nestačí, potřeboval jsem jeden na rotačky, jeden na twistery….., no stále jsem jich neměl dost, určitě to někteří velmi dobře znáte J a to nemluvím o těch komentářích od mé manželky J. Stále jsem se snažil a určitě ještě snažit budu abych našel ten vhodný prut, který mi padne do ruky. Musím konstatovat, že jsem mi prošlo rukama několik značek ( Shimano, Ron Thomson, DAM, Berkley, Cormoran, Albastar, Mikado, Jaxon, Dragon…. ), každý prut se hodil na něco jiného, chvějivou jsem používal a stále používám na twistery, Shimano na rotačka a woblery, Dragon na malé rotačky, Mikado na malé woblery, atd.
Velkým překvapením pro bylo objevení pro mě neznámé značky Norstream, tyto přívlačové pruty byly zase úplně něco jiného, než jsem měl ve své sbírce, měl jsem v ruce několik typů od tohoto výrobce a musím konstatovat, že na první pohled vypadaly všechny dobře. Zakoupil jsem si jeden levnější prut ( Freestyle ) na otestování, první dojmy byly docela dobré, ale stále jsem měl pocit, že by se mi více hodil prut, na který jsem měl zálusk od začátku, ale nechtěl jsem investovat do něčeho neotestovaného, nicméně jsem neodolal a pořídil jsem si druhý prut od tohoto výrobce, tentokrát Norstream Areal – typ 66L Jeager s vrhací zátěží 2-10g. Musím konstatovat, že když jsem ten prut držel v ruce, říkal jsem si, že je to fakt bomba, o to víc jsem byl mile překvapen, když jsem na něj nasadil naviják a vydal jsem se na první testování. Jako první měla tu čest rotačka ve velikosti 00, výsledek byl opravdu neuvěřitelný, nečekal jsem od prutu takové přesné nahazování ( i když to není v prutu, ale v rukách J ) a hlavně s rotačkou jsem docílil dalekých hodů, no prostě velmi milé překvapení.
 
Prut je velmi rychlý, kvalitní provedení, odlehčená kvalitní očka, pro mě velmi vyhovující krátká rukojeť. Po pár náhozech na mé oblíbené řece jsem otestoval prut v akci, sice jen na pár tlouštích, ale i to mi stačilo, abych se přesvědčil, že se jedná o velmi kvalitní provedení. S tímto prutem se mi snížilo i procento spadlých ryb. Nasadil jsem tedy woblera ve velikosti 5 cm, i s touto nástrahou jsem se přesvědčil, o dalekých hodech a přesností náhozů. Při tažení větší ryby ( štička kolem 55 cm ), jsem měl pocit, že má tento prut opravdu velké rezervy. Prut Areal je velmi kvalitní střední třída z řad od výrobce Norstream.
 
Vhodné použití pro lov pstruhů, sivenů, jelců, okounů, bolenů, štik a candátů, při použití malého navijáku velikost 10-20, vlasci do 0,14 je to opravdu zážitek.
Všem, kteří rádi chytají UL přívlač, můžu jen doporučit. Samozřejmě Norstream nabízí i velmi kvalitní závodní pruty pro opravdové vyznavače UL přívlače, jedna nejslabší stránka těchto prutů je vyšší cena J, ale zase na druhou stránku, pokud to stojí za to, tak se to vyplatí a investice do těchto skvostů opravdu za tuto cenu stojí. Testování prutů od firmy Norstream se věnují i naši nejlepší závodníci v přívlači ( celá česká reprezentace ). V letošním roce připravuje firma Norstream několik novinek, osobně se nemůžu dočkat, až uvedou na trh nový prut Provokator, jehož testovací vzorek jsem měl v ruce a musím konstatovat, že jsem lepší prut na Ultra lehkou přívlač neviděl, ale o tom možná někdy příště. Věřím tomu, že se o těchto prutech dozvíte ještě více, a budete mít tu možnost pruty vidět na vlastní oči, třeba ve vzorkové prodejně, nebo na některé rybářské výstavě.  
 
 
Autor: Václav Lukeš ( Chytrý rybář )

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 1

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se