• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Návazcové materiály

  • Hobby G
19. 12. 2009

 Jemný vzplývavý Silkworm se používá hned v brzkém jarním období, když jsou záběry ještě hodně opatrné. Zejména v kombinaci s plovoucím boilie je to šňůrka č. 1. Její nevýhodou je tendence se u očka háčku třepit, ale na celkovou pevnost návazce to nemá vliv. Do nečistost a vázek ho ale raději nepoužívat.

Potahovaná šňůrka Super Mantis Gold seosvědčila při lovu v leknínech. Je dobré vždy 2cm ochranného povrchu za háčkem stáhnout a s háčkem od firmy Ashima - Super heavy carp tvoří smrtelnou kombinaci. Při navazování k obratlíku vždy dbejte instruktážních typů uzlů, protože tato šňůrka je náchylnější ke spálení při zatahování a pak často dojde při souboji k prasknutí právě v tomto spoji.

Snake Bite Gold
- Oproti Super Mantisu Gold má Snake Bite ještě více odolnější potah a vnitřní materiál je silnější. Velmi dobře obstojí jak na ostrých kamenech, tak i na mušlích. Tuhle šňůrku je dobré používat s háčky Gamakatsu G - carp A1, které překvapí svojí ostrostí a kvalitou zpracování.

Quick Silver a Quick Silver Gold
, jak už je uvedeno na začátku, je to klasika od Krystonu. Super šňůrka, která nenechá člověka v nesnázích! Má zajímavou červeno-hnědou barvu, která velmi koresponduje se dnem a vydrží opravdu moc. Jak kameny, mušle, tak i větve. Na obtížných vodách je vynikající. Quick Silver Gold byla novinka pro rok 2007. Je to potažený Quick Silver a jeho povrchová úprava je hodně bytelná a vydrží snad vše. Do překážek a mušlových polí vynikající při použití jak na koncový návazec, tak jako „šokáč“

Snag Mono - poslední dobou se používá jako šokový návazec silný monofilní vlasec od Ultimate. Oproti některým monofilním vlascům se tolik nekroutí a není tak tvrdý. Navíc mají tyto „vlasce“ výhodu oproti splétaným šňůrám, protože mají podstatně menší tendenci se zařezávat do pařezů a větví.

Jungle Briad
– šňůrka, která je ve  „střední“ cenové kategorii je velice precizně zpracovaná. Jedná se o „silovou“  šňůrku, která v leknínových polích pracuje na jedničku a po celou dobu rybolovu nejeví známky jakéhokoliv poškození.

Zero Gravity
- přece jen se zdá lepší Silkworm. Ve vodě se chová obdobně, má rovněž vzplývavý charakter a na pohled je velmi jemná a přesto velmi pevná.

Magic Link Mud
je v podstatě ekvivalent Snake Bite. Poměrně snadno lze pomocí nehtu stáhnout ochrannou vrstvu (bužírku) a proměnit koncovou část v lehce pohyblivou (vytvořením jakoby kombinovaného návazce). Celkově se potvrzuje vysoká kvalita návazců firmy Kryston , na druhou stranu návazce od Ultimatu předčily očekávání svojí kvalitou a přijatelnou cenou.
A nakonec zmínka o olověných šňůrách. Ty se používají hlavně kvůli bezpečnosti ryb, která je velmi důležitá. „Olověnky“ se nasazuji v délkách kolem metru. Pokud se místo pletené šňůry použije silný monofilní vlasec, není olověnka až tak nutná, ale rozhodně se s ní nic nezkazí. Ba naopak, kromě zdraví ryb má ještě výhodu, kterou je kopírování dna. A kdo nahazuje, jistě ocení, že se díky ní návazec nezamotává.
    
Toto je charakteristika pouhého zlomku návazců, různých návazcových materiálů je na trhu nepřeberné množství.
Za Max Carp team Michal "Mitchell" Havránek

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se