• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Montáž pro lov s masokostními červy

  • Hobby G 3
15. 12. 2009

Při lovu kaprů jen velmi těžko budete hledat lepší okamžitou nástrahu než jsou masokostní červi. Jestliže selhávají všechny vaše osvědčené metody, tak toto je jedna z posledních možností, jak je přesvědčit, aby tuto nástrahu ochutnaly. Na masokostní červy je ve většině případů zdolání nějakého kapra téměř jisté.

Jak funguje Maggot clip

Použití Maggot klipu je velmi jednoduché. V minulé době jste pravděpodobně velmi pracně jehlou navlékali kroutící se kostní červy na dentální niť nebo návaznou šňůrku. Při použití magot klipu všechny tyto nepříjemnosti odpadají. Po otevření klipu stačí jednoduše navléct 10-15 kostních červů a následně uzavřít, aby se tito kroutící se chlapíci nedostali pryč. Variací montáží s použitím klipu je nespočetně.

Potřebné komponenty

Pro lov je nejvhodnější použít háček Wide Gape č.8. Je lehký a pevný. Když se kapři intenzivně krmí, snadno ho přehlédnou a nasají. Má širší oblouček a dlouhý, mírně zahnutý hrot, který se po zapíchnutí pevně usadí ve spodním pysku.
Smršťovací hadička a silikonová bužírka
Aby montáž fungovala správně, je potřeba použít 12mm smršťovací hadičky a kousek silikonové bužírky, která mění úhel, když návazcová šňůrka opouští háček. To dodává háčku větší volnost a snadněji se zachytí kaprovi v ústní dutině.

Návazcová šňůrka

Existuje několik možností jak použít ztuženou návazcovou šňůrku. Nejčastější je použít ji celou ztuženou a svlékat jen poslední 2cm u háčku. Měkká návazcová šňůrka umožňuje háčku volný pohyb a nástraha je prezentována velmi přirozeně.

1 - Při přípravě montáží začněte s obnažením 10 cm dlouhé části stužené šňůrky
2 - uvažte bezuzlový uzel a navlečte na návazcovou sňůrku 12mm dlouhý kus smršťovací hadičky
3 - otevřete maggot clip a postipně napíchněte potřebný počet kostních červů
4 - pomocí jehly navlečte na háček 3-4 mm dlouhý kousek silikonové hadičky
5 - asi půl centimetru nasuňte na háček a druhou polovinu zahněte nad parou

Montáž je hotová


Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.

    


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 4

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se