• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Montáž 360 stupňů

  • Hobby G
21. 02. 2010

 Ukážeme si jak se vyrábí montáž pro problematické případy. Když po neúspěšné výpravě k vodě, kde žijí velcí kapři, vytáhnete montáž v domnění, že okolo zakrmeného místa asi žádný kapr neplul. Ale na jezerech, kde své nástrahy nabízí mnoho kaprařů, je možné, že se stalo něco úplně jiného - kapři tam byli, nějaký kapitální kousek možná nástrahu dokonce nasál, jen se nezasekl. Někdy je totiž třeba použít zvláštní montáž, aby se háček do tlamy nedůvěřivých kapitálních kousků zasekl. Angličtí odborníci na lov kaprů vyvinuli na obtížné vody návazec zvaný „360 stupňů". Jak vyplývá už ze samotného názvu, háček se u tohoto návazce na pop-up boilie může volně otáčet, a proto se snáz zasekne do kapří tlamy. Ve spojení s tuhým a téměř neviditelným návazcem z fluorokarbonu nemá kapr skoro žádnou šanci, aby boilie po nasátí opět vyplivl.

Na výrobu montáže budeme potřebovat: K výrobě montáže potřebujeme fluorokarbón, měkkou splétanou šnůrku, obratlíky, zarážky, boilie jehlu, háček tzv. banán, sliding rubber ring rigs od Foxe – jsou to vlastně gumové stopery a kroužky.- Ustřihneme si asi 10 cm kousek měkké šňůrky a na konci uděláme smyčku- Na smyčku si navlékneme nástrahu a na konci zajistíme zarážkou- Potom si na šňůrku navlékneme oválný kroužek ze sady od Foxe- Kroužek zavážeme klasickým uzlem dvakrát ve vzdálenosti ve které chceme mít nástrahu tak aby se šňůrka nerozvázala.


- Na háček navlékneme obratlík- Za obratlík navlékneme gumový stoper  Za stoper dáme kroužek s vlasovým přívěsem- A ukončíme druhým stoperem


- Na obratlík navážeme florkarbon
- Na druhý konec florkarbonu uvážeme druhý obratlík a montáž je hotová


Karásek

  Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 5

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
04. 08. 2011, 11:47

Bigfisher


Ten obratlík pri očku háčika je tam zbytočný.  

>> Reagovat
06. 06. 2011, 16:18

Kaudik


 Dovolím si citovat Jirku „Scopex" Majera, který na tuto montáž odchytal spoustu hodin. „Poměrně hodně rybářů, kterým jsem tento návazec ukazoval, mi po pár vteřinách přemýšlení ihned řekli, že je to typ návazce pouze pro lov s pop-upy a že to není nic pro ně. Tohle je hodně rozšířený omyl, který se nezakládá na reálné skutečnosti. Tímto typem návazce se dá chytat jak na plovoucí boilie, panáčka, ale i na potápivou nástrahu. Na úspěšnost 360ky to nemá vůbec žádný vliv. Všechny způsoby prezentace nástrahy na tomto návazci jsou naprosto perfektní".

>> Reagovat
06. 06. 2011, 11:42

miroslav Dankanics

, miradivision@seznam.cz

 Lze tento návazec použít i na klasické neplovoucí boiles ležící na dně?????????? Děkuji za odpověd

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se