• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Method feeder

  • Hobby G 2
13. 09. 2010
 
Tento způsob lovu knám dorazil z Anglie kde je mezi kapraři velice rozšířený ale dají se s ním lovit i jinné druhy ryb. Method feeder je odvozen od method mix, volně přeloženo jde o vnadící směs bohatou na partikl (drobná částicová náhrada) s vyšší nutriční hodnotou než klasické vnadící směsi, stavěnou speciálně pro cílený lov kaprů zaměřená na rychlou reakci ryb. Princip lovu funguje na základě plochého průběžného krmítka se třemi žebry, pod kterým je umístěn korálek.
Jeho vynikajícími vlastnostmi jsou: 
- aerodynamický tvar s namáčknutou směsí pro daleké náhozy
 - plochý tvar se zátěží po celé délce pro lepší fixaci na dně (oceníte hlavně na řece)
 - dále je vyrobeno z odolného materiálu, takže se nemusíte bát kamenů na dně. 
Krmítko je obaleno krmením a nástraha je  v tomto krmení skryta. Někomu to bude připadat jako obyčejná srkačka ale není to až tak totožný způsob lovu. Délka návazce běžně postačí kolem 15 cm. Po rozpadnutí návnady na krmítku je naše nástraha přímo v jejím centru, což nám zaručuje, že bude velmi rychle nalezena. Kvalita krmící směsi musí být dostatečně a efektivně namíchaná, jelikož především na ni závisí náš úspěch při lovu.
Složení krmítkové směsi by mělo obsahovat větší podíl lepivých složek a peletek, aby jejich funkce rozpadu po nahození byla optimální, čemuž odpovídá min.5 - 10 minut po nahození. Směsi vždy přizpůsobujeme  cílové rybě kterou chceme lovit.
Přidávání živých složek do směsi není žádoucí z jednoduchého důvodu, kterým by bylo narušení pomalého rozpadu směsi. Na přípravu směsi na krmítko se používá speciální formička do které se směs vloží i s nástrahou a krmítko se do formičky zamáčkne a tlakem se ke krmítku přichytí. U tříramených krmítek obalíme směsí a lehkým stiskem dlaní upevníme ke krmítku. V součastné době je již dostatek možností zakoupení těchto speciálních krmítek k lovu i u nás.

Kaudik


Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.

  


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
22. 02. 2011, 13:27

Honza

, honzik007@centrum.cz

Článek prima, ale nešlo by to příště bez těch hrubek?... (...složení směsy..., ...přidání živích složek...) Uff... Nevěděl jsem co je to method a teď už to vím, za to dík, ale někomu by tohle mohlo vadit tak, že už sem příště nezavítá. Honza

>> Reagovat
22. 09. 2010, 14:50

Kaudik


 Koukni se na internetový obchody, tam určitě na ně narazíš. Případně v nějakém solidním větším kamenném obchodě. Koukni se sem: http://www.sbsbaits.cz/method-feeder-krmitka-na-ryby-kkarp-295 případně sem: http://http://www.sportcarp.cz/obchod-1/zateze-a-krmitka/bait-up-method-feeder-specialni-krmitko.aspx nebo sem: http://raven-cz.massa.netivity.nl/cz/products/plavana/2735_feederova_krmitka/preston/in-line_flat_method_feeder/ , chce to se tomu trošku věnovat a určitě najdeš ještě spoustu jiných obchodů.

>> Reagovat
21. 09. 2010, 07:23

zdenek

, lhlobilzdeny@centrum.cz

 Zdravím,rád bych se zeptal kde seženu takové krmítko jako je tenhle Method feeder.DÍK

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se