• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Lov pstruhů s woblery Kenart

  • Hobby G
27. 04. 2011
 Začátkem dubna, kdy se již mílovými kroky blíží pstruhaři tolik očekávaná „pstruhová sezóna“, opráším své nádobíčko, krabičky s nástrahami a přemýšlím, kam se vydat na přípravu před tímto pstruhařským svátkem. Volba je celkem jednoduchá, vyhrává Vltava 7, kde je povolená celoroční přívlač. Nemám to tak daleko a šance na ulovení nějakého duháka tu je.

Do malého baťůžku vložím krabičky s nástrahami. Jedna obsahuje rotační třpytky všech velikostí a druhá pstruhové woblerky. Sám nevím proč,  ale při lovu pstruhů dávám přednost rotačním třpytkám.Vyrážím s kolegou Robertem a za slabou hodinku jsme na místě. Své stanoviště volíme asi 500metrů pod přehradou Vrané. Voda je poměrně čistá a proudná. Na nic nečekám, připnu rotačku na karabinku s obratlíkem a začínám se pokoušet o nějaký ten úlovek. Kamarád Robert začíná taktéž s rotačkou. Po půlhodince lovu a výměně několika typů rotaček, jsou  výsledkem jen dva drbance, kdy ryba nástrahu nedobrala. Robert je na tom lépe a na své konto si připisuje úlovek v podobě duháka kolem 35 cm. Ještě další čtvrt hodinku se pokouším rotačkami protahovat vodu, ale stále bez výsledku.
Přemýšlím jak dál a můj pohled padá na druhou krabičku nástrah s woblerky, kde převažují nástrahy od firmy Kenart, jenž jsem doposud nestihnul řádně otestovat. Není nad čím dumat. Odstřihnu karabinku s obratlíkem a během pár okamžiků mám rapaláckým uzlem, připevněného   plovoucího Huntera 3 FT, v barvě pstruha. „Co státi se má, se stalo“. Hned druhý nához a agresivní vlnivý chod  Huntera, přesvědčil  duháka  k útoku. Radostí se mi začali klepat kolena a již podebírám pstruha  o velikosti 38 cm. „ To je jiná káva“, pomyslím si a pokračuju v lovu. Neuplyne ani deset minut a v podběráku se mrská další pstruh, menší jen o pár cm. Neokoukaná nástraha se zde dokonale předvádí. Několik dalších náhozů a na druhém konci prutu o svůj život bojuje další pstroužek, opět ve velikosti kolem 35 cm. To už kolega Robert nevydržel, a jde se podívat, s čím to tak čaruju. Otevírám krabičku a nabízím mu k vyzkoušení modrobílého Winnera  3 NRB. Ani moc neotálí a wobler v okamžiku nahrazuje jeho rotačku. Já se mezitím rozhoduji, že musím vyzkoušet i  další typy  jenž má krabice obsahuje, a tak opět rapaláckým uzlem připevňuji o centimetr větší  Lucky 4 F NPB,  v plovoucí verzi. Pro jistotu scházíme několik desítek metrů po proudu a začínáme na novém místě. Kolotoč pokračuje, všechny typy Kenartových  woblerů mají agresivní chod, jenž vydává vibrace a představuje unikající kořist. Během třiceti minut máme dohromady dalších pět pstruhů, z nichž největší měřil 42 cm. Tak to jsem velice mile překvapen účiností  Kenartovských woblerků, a preferování rotaček dostává jistou trhlinku. Samozřejmě zavrhnout je, se zcela jistě nedá, a vždy budou mít v mích krabičkách své místo. Avšak zpět ke Kenartům.  Ještě mi v krabičce zbývali neotestované Diver 4 T v podobě pstruha a Diver NRB v podobě modrobílé plotičky. Tyto woblerky mají větší lopatku, očko k uchycení je na lopatce a lze s nimi prolovit hlubší tůňky. Připevňuji podobu pstruha a Robert woblerka druhého. Scházíme opět asi o sto metrů níže, kde je  asi 50 metrů dlouhá hluboká rýha, několik metrů od břehu. Zrovna ideální místečko pro test Diverů.
Znovu se neskutečné stalo skutkem a já mám po pár náhozech na prutu dalšího soupeře. Krásný boj a čtyřicítka duhák se po chvilce vrací zpět do svého domova. Bohužel to však byl jen jediný úlovek, který se nám na tomto místě vydařil. No nevadí i tak Diver zabodoval. Čas již pokročil a  blíží se poledne. Nám nezbývá nic jiného než lov ukončit, jelikož jsou i jiné povinnosti než nádherné a relaxační prožitky u vody. Jedno je však jisté a již nemám o čem přemýšlet. Nastávající  pstruhovou sezónu, si již bez použití těchto woblerů neumím ani představit.

Dodatek.

V době dopsání tohoto článku je již pstruhová sezóna deset dní v plném proudu.  Kenartovy woblery mě po třech vycházkách na pstruhových vodách, opět přesvědčily o své účinnosti a pomohli mi přimět  k záběru, krásné pstruhy. Plovoucí verze na malých tocích, plných převislých větví, jsou přímo dokonalé. Spouštěním po proudu a následným prolovením, jinak pro mě nedostupných míst, mi již krátce po zahájení, přineslo spoustu krásných úlovků.

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.


   


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 5

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se