• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Lov parmy přívlačí

  • Hobby G 3
14. 08. 2010
S vláčecím proutkem si na lov parem nelze vyrazit kdykoliv, ale v určitých obdobích lze touto metodou na správných místech být úspěšný. Nástrahy použijeme menších velikosti, zpravidla tmavé a z měkkých plastů - nejčastější jsou jigy a twistery či napodobeniny dalších drobných živočichů dna, ale úspěšné jsou i menší plastové rybky nebo ráčci. Vždyť drobné rybky a další živočichové dna v jídelníčku především větších parem nechybějí a tak i přívlač si určitě najde své zastánce a příznivce.
Lovíme vždy těsně u dna, nejčastěji šikmo po proudu, kdy můžeme nástrahu poměrně snadno vést právě těsně při dně, nahazovat můžeme i přímo proti proudu. Nástrahu se snažíme co nejvíce udržet u dna nebo přímo na dně, není žádoucí aby se pohybovala příliš rychle a místy ji můžeme nechat pracovat na místě. V některých případech bývají záběry  parem velmi klidné – parma nástrahu dožene, nasaje a zastaví se. Kolikrát na první pohled není zřejmé, že jde o záběr. Jen občas jsou parmy natolik aktivní, že kořist mohou i pronásledovat a zabírat na vláčené nástrahy s razancí skutečných dravců. Ideální lokalitou pro lov parem přívlačí jsou mělčí proudy, zvláště když je v nich možno ryby lokalizovat a místo výskytu hejna trpělivě prohazovat. Velmi výhodné je během lovu brodit – dovoluje to zaujmout ideální polohu a snadno uvolňovat uvázlé nástrahy.

 Použijeme-li wobblery, které pracují v hloubce, můžeme nástrahu jen přidržovat na místě u dna v proudu, nebo ji pomalu popouštět. Riziko vázky pak nebývá tak vysoké. Vhodnou nástrahou do proudu jsou i rotačky s těžším tělíčkem a úzkým listem, často ale mají v rychlé vodě tendenci kroutit vlasec, proto použijeme kvalitní karabinku s obratlíkem nebo i excentrickou zátěž.
Záběr bývá ostrý, důrazný a buďme hned připraveni na tvrdý odpor. Občas je ulovená ryba dokonce mnohem menší, než se podle prvotního dojmu zdálo. Ale když se někdy na první pohled jasná tvrdá vázka rozjede u dna proti proudu, stojí to většinou za to. K lovu používáme běžné vláčkařské náčiní, slabší ale pevné vlasce, výhodné pro tento lov je i použití slabé pletenky.
Valdéz

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.

    


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 2

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se