• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Lov kapra na červy

  • Hobby G 3
17. 12. 2009
 

Lov kaprů na červy zaznamenal v posledních několika letech velký nárůst rybářů, lovících na tuto nástrahu. Zprvu se lov na červy považoval pouze jako doplňující a alternativní způsob nástrahy v chladnějším období z jara a potom až v zimním závěru roku.
Dnes je však situace podstatně jiná. Na červi se nyní loví po celý rok, zvláště na vodách, kde je velký rybářský tlak, anebo kde je velká nabídka přirozené potravy.
Také narůstající zájem na používání tzv. „natural baits“ (nástrahy a krmení na přirozené bázi), jako například krvavé svlečky larev, slávky, blešivci, atd. přispěl k tomu, že se rybáři stále více přiklánějí k používaní červů jako běžné nástrahy na kapry. A nejen v zimních měsících, ale po celý rok!

Faktem je, že se na červy dá chytit nejen mnoho menších kaprů, ale i opravdu velcí jedinci! Kapři jsou, tak jako jiné ryby, diví po červech, a hltavě je jedí. Spousta rybářů si nedokázala představit jak do hry zapojit takový koncový návazec, na kterém by byli červy dlouho živí a udělal řádný chomáč. Jeden takový návazec je vytvořen tak, že se na kousek vlasce navlékne pomocí jehly několik červů, a to celé pak následně přiváže na háček. A druhý koncový návazec je zhotoven tak, že jsou červy přilepeny speciálním (stačí i sekundovým) lepidlem na korkovou kuličku, která byla navléknutá na šňůrku. Tyto návazce fungují dobře, ale je obtížné a trvá dlouho je připravit a to ještě s rizikem, že se k nim přilepí i prsty! Prostě to nebylo ideální, přesvědčit rybáře k podobným pokusům!

KLIP NA ČERVY 
- pak se objeviještě jeden návazec a dá se říci že je z nich ten nej.
Každý okamžitě pozná  skryté možnosti tohoto jednoduchého nápadu. Konečný výsledek - Korda Maggot Klip - je přesně ono: jednoduchý k použití, ale velice efektivní! Přímočaré nápady jsou nejrozumější a jednodušší už to ani být nemohlo. Otevři klip, napíchni na něj červy a klip opět zavři a je hotovo! Když se červi na klip navlékají opatrně, je možné umístit na něj 15 až 20 svíjejících se lákavých porcí.

KONCOVÉ NÁVAZCE NA ČERVY
„Maggot Klip“ připevňujeme průběžně, či pevně na krátkou šňůru, anebo ho připevníme přímo na D-rig.Ten je jednoduché udělat. Připevni háček s pomocí bezuzlového spoje na např. 15lb (fluorokarbonový) vlasec a nechej z něj několik centimetrů přesahovat (jako u běžné šňůrky). Navlékni jeden kroužek koncového návazce na tuto část a ohni ho nazpět k očku. Protáhni ho (zezadu dopředu) očkem, takže vznikne malé D - spojení . Na konci silonu vytvoř pomocí zapalovače kuličku, aby se „D“ zafixovalo.
zdroj: inspirováno překlady ze zahraničních publikací

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.


    


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 13

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se