• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Lov dravců na popy

  • Hobby G 3
24. 12. 2009
 Pop, poper, prop nás na první pohled ničím nezaujme. Jeho tvar a fakt, že nemá lopatku, v nás může vyvolávat rozpaky. Wobler imituje poraněnou, či zmatenou rybičku a tak je pro dravcevelice přitažlivou nástrahou. Jemnými tahy se při troše představivosti dá napodobit plovoucí hlodavec, či trhavým kratším pohybem - žába. Kdo objeví účinný grif jak popovat a a pozná kdy je správný čas sáhnout do krabičky pro tohoto krasavce, ten bude u vody nejspokojenějším člověkem.
Při správně vypnutém vlasci a a optimální technice  cuknutí se pop mírně potopí a zachycená vzduchová bublina při úniku vydá zvláštní pukavý zvuk, který je inpulsem pro dravce který je upozorňuje, že se na hladině něco děje. Změnou rychlosti tahu lze napodobit  různé „stavy“ rybek.
Při rychlém navíjení doprovázeného poskoky vyvinete pohyb zmatené rybky, která hledá úkryt před zuby predátora. Je to dosti často používaná taktika, zvláště při lovu štik, bolenů a okounů. Při pomalém popotahování s malými přestávkami, napodobníme pohyby poraněné nebo umírající rybky. Lov s popy si musí každý sám tzv .zažít, aby se  technika a různé varianty přískoků dostali lovci do krve. Chce to jen trochu cviku a pak už to je hračka a velice adrenalinový způsob lovu, plný překrásných žážitků při útoku dravce na nástrahu.
Při lovu na řekách protahujeme ypop převážně podél břehů, zvlástě jsou li  zarostlé stulíkovými poli (Labe). Nástrahu můžeme přitahovat jak proti proudu, tak i po proudu..
Rybníky a pískovny skrývají skvělá místa v okolí pásů rákosu, případně stulíků či jiných rostlin, kde se ukrývají drobné rybky a dravci je zde vyhledávají. Dalším top místem jsou zlomy pod hladinou, kde přechází teréní nerovnosti např. z 1,5 metru do tří a pod. v těchto místech můžete být s popem až překvapivě úspěšní, zvláště za raního rozbřesku a s příchodem večera.
Kaudik

  Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme i komentáře s vašemi názory a zkušenostmi.


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 2

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se