• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Jigovka - netradiční rotačka

  • Hobby G 3
27. 03. 2011
Jigovka je malá rotační nástraha určená k lovu dravých, ale i nedravých ryb. Napodobuje vodní hmyz, larvy, nymfy a malé rybky.
V součastnosti, kdy je trh přímo přesycen nejrůznějšími druhy umělých nástrah, jsme se i přes tyto fakta rozhodli zahájit výrobu jigovek a uvést na trh netradiční a novou nástrahu pro ultralehkou přívlač. Naše firma působí na trhu krátce, přesto můžeme s radostí říci, že je už nyní o nástrahu nečekaně velký zájem. Tato velmi kvalitní nástraha mimořádných vlastností, má i mnoho dalších předností, oproti ostatním nástrahám.
Očko jigového háčku je položeno mimo hlavičku, což zaručuje vysokou excentričnost proti přetáčení celé nástrahy kolem své osy i při velké rotaci. Vlasec zůstává rovný a nezkrucuje se.S jigovkou velmi snadno docílíte dalekých náhozů. Při tažení vodou směřuje očko i oblouček háčku vždy nahoru, což má za výhodu minimum uvíznutí.Velmi dobře lze prochytat hlubší tůňě ale i mělčiny. Jigovka rotuje ihned po dopadu na vodní hladinu, rotuje i částečně vynořená nad hladinu čímž působí i jako imitace vzlétajícího hmyzu. K rotaci postačí jakýkoliv nepatrný pohyb pod hladinou. Další výhodou jigovky je také její malá celková velikost. Jednoháčková nástraha je bezesporu mnohem šetrnější k rybám. Jsou vyráběny v mnoho barevných kombinacích.
 
Pavel Jonák    


Více o této umělé nástraze na našich stránkách   :   www.jigovka.cz
 


Podívejte se na videa jak jigovka funguje v praxi.  


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
12. 06. 2012, 12:29

Maer

, miksovsky.marek@gmail.com

Zajimalo by me jak spravce vest tuhle nastrahu par jsem si jich koupil a resil jsem to i krame jak to spravne vest a jestli na hacek pro spestreni povesit hnojacka nebo ocasek z twistra. Zatim jsem na to nemel uspech. Mohl by jste mi poradit nebo aspon popostrcit jak z teto zajimave nastrahy udelat uspesnou nastrahu

>> Reagovat
14. 06. 2012, 14:40

Kaudik reaguje na Maer

, kaudik@seznam.cz

Vzhledem k tomu že jsem osobně tyto nástrahy doposud nevyzkoušel, požádal jsem o odpověď přímo výrobce pana Pavla Jonáka a zde je její znění:
Vedení nástrahy je dobré přizpůsobit dané lokalitě a druhu lovených ryb. Možnosti máte neomezené, protože nástraha pracuje i při malém popotažení. Zdobení háčku přídavnými atraktory nedoporučuji, přestože si to mnozí nemohou vynachválit. Čím větší tělo háčku vytvoříte, tím hůře bude nástraha rotovat. Obecně bych doporučil co nejjemnější vybavení. Vlasec je dobré upevnit přímo na očko háčku bez karabinky a obratlíku. Doporučil bych vlasec o průměru 0,14 až 0,18mm plus Fluorocarbonový návazec. Úspěšnost jigovky můžete porovnat s klasickou rotačtou. Pokud nechytíte na rotačku, pravděpodobně nechytíte ani na jigovku. V opačném případě, by jste si měl zachytat lépe.


>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se