• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Jak si pořídit boat a brodící kalhoty podle Milana Rozsypala

  • Hobby G 3
18. 06. 2010
Původně byla rada o koupi  Belly boatu psaná do diskuze ale pro lepší přehlednost ji zařazuji jako článek.

 Nejméně tři roky jsem sbíral zkušenosti než jsem k tomu mohl něco napsat. Dnes je spousta možností nákupu a jedna z nich je nákup přes internet. Pořídit si boat přes internet je dobrá myšlenka. Boatu z USA vyjde často na polovinu než u nás (kupoval jem jich několik). Určitě je lépe nekupovat to nejlacinější plavidlo. Kolem 100 USD se dá pořídit slušný boat. Ještě lépe je "chytit" nějakou akci nebo slevu. Těžko radit, co je rozumný poměr - cena / výkon. Pro někoho to je 1.000,- CZK. Pro dalšího 10.000,- CZK. Doufám, že ale poradím jednoduše a dobře.

Při výběru boatu je dobré hledět na:

1) budu mít místo při transportu autem a chci konfort přichytání?

- pak zvolím katamaránovou konstrukci při které sedím nad vodou. Malou nevýhodou je o chvíli delší montáž u vody. Těžší konstrukce, pevný nebo částečně demontovatelný rám zabírá při transportu více místa. Často je potřeba i rakev na střechu auta. Druhá stránka je že s katamaránem jsou mnohem rychlejší přesuny po vodě.

- samonosná konstrukce nafukovacího boatu je skladnější. Lehká na manipulaci i montáž. Malou nevýhodou je, že při lovu sedí rybář většinou ve vodě. Rybář se pohybuje pomalu a často to vypadá velmi nemotorně.

2) chci hodně skladovacího místa? Většinou ano! Někam si musíme dát krabičky s nástrahami, něco na sebe, někam si musíme dát boty ve kterách přineseme boat k vodě.

- čím více kapes na boatu - tím lépe!

3) vzduchové ventily u boatů. Jsou většinou to, co žádný výrobce na internetu neukazuje. Přitom je to jedno z nejdůležitějších zařízení boatu. Složitější ventily s pružinou jsou lepší a bezpečněji drží. Obyčejné šroubovací nebo klasické lehátkové poslouží také. Jejich nevýhodou je že po celodenním rybolovu je boat trochu vyfouknutý.

4)výběr brodících kalhot do boatu?

Podle materiálu:

- membrána je vhodná na letní a podzimní rybaření
- goretex je vhodný na letní a podzimní rybaření. Při přenášení boatu zajišťuje maximální konfort a dýchání. Je otázka, zda to za tu cenu stojí.
- neoprén ( podle síly 3- 5 mm) je dobrý pro zimní období

5) botička nebo punčoška ?

Provedení brodících kalhot bylo popsáno v seriálu „velká škola malého plavidla". Obě provedení mají své klady a zápory. Já nakonec zůstal u punčochových klahot a obyčejných ploutví.

6) nákup brodících kalhot přes internet?

Je zde určité riziko, že se netrefíte do Vaší velikosti. U oblečení z USA jsem se setkal s tím, že si američané velice rádi fandí, že jsou hubení. Objednáte si např. velikost XL (standardní evropská) a přijdě Vám něco, do čeho zabalíte sebe a celou rodinu.

- u brodících kalhot bych se toho ale nebál. Cena je opravdu dobrá. Pohlídejte si velikost nohy (bývá zadaná podle několika číslovaní). Stejné označení naleznete i uvnitř našich bot.

- když zvolíte např. punčoškové kalhoty, je malá pravděpodobnost, že se spletete. Předpokládám, že zvolíte nepatrně větší velikost, abyste mohl mít na noze ještě silnější ponožku.

- nákup u nás je jistota, je to hned. Na rozdíl od zámoří, kde to trvá od jednoho týdne - letecká přeprava s příplatkem. Nebo až tři měsíce - lodní doprava. Nespornou výhodou je, že máte možnost si je vyzkoušet.

Jsou věci, které si musí člověk rozhodnout sám. Někdy se mu podaří udělat doré rozhodnutí, ale i špatné je dobré. Člověk se tak učí. Tak  držím palce, ať jsou Vaše rozhodnutí správná a přináší  radost a užitek.

Milan Rozsypal


Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
 


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 5

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
26. 06. 2014, 21:04

Kaudik

, kaudik@nachytano.cz

Zde je slušný výběr:
http://www.cabelas.com/catalog/search.cmd?form_state=searchForm&N=0&fsch=true&Ntk=AllProducts&Ntt=belly+boat&x=19&y=13&WTz_l=Header%3BSearch-All+Products

>> Reagovat
26. 06. 2014, 18:41

milan

, dosek@yuken.cz

Dobrý den, prosím mohl by jste poslat nejake odkaz na boaty v USA.Dekuju Milan

>> Reagovat
28. 03. 2011, 21:32

Kaudik


 Dotaz jsem zaslal přímo Milanovi a zde je jeho odpověď, která ti jistě určité věci vyjasní. 1,2,3 otázka. MRS má v rybářském řádu následující odkaz: - na rybářském revíru, kde chceme rybařit z boatu musí být výslovně uvedeno - lov z loďky povolen - řád definuje boat jako plovoucí nafukovací rybářskou pomůcku určenou k lovu - rybář lovící z tohoto zařízení musí respektovat plavební předpisy - v případě registrace lodičky dostanete průkaz a identifikační číslo, kterým musí být plavidlo označené Jak to udělat u boatu? To dobře nevím. Vím, ale jistě, že žádný rekreant plavící se na svém gumovém kajaku nebo raftu podobné dilema neřeší. Ba ho to ani nenapadne, že by něco takového vůbec měl řešit. Věřím, že když se budete chovat slušně, tak si vás na vodě nikdo ani nevšimne. Tyto plovoucí zařízení jsou pro většinu lidí téměř neznámá. Názory na jejich používání a provozování se jistě budou různit. Registraci by po vás chtělo patrně dané povodí, ale to by ji muselo také chtít po každém nafukovacím plavidle. Zařídil bych se až podle okolností a revíru, na kterém chcete rybařit. 4 - Boat tvar U, například GUNNISON CAMO používám několik let ( cca 5 ). Vypuštěný a složený váží pár kilo ( do 5 kg ), i s příslušenstvím. Přenáším ho v tašce přes rameno. Do většího batohu se vleze s přehledem. Jenže tím jsme řekli jen A. Také musíme říci B. Boat musíme nafouknout - tzn. velkou pumpu (např. pro nafukování lehátek). C - potřebujeme prsačky - brodící gumáky. D - ploutve jsou nutné. E - krabičky a nástrahy. F - drobnosti jako vyprosťovač, vezírek a podběrák také zaberou místo. Na kole to odvezete, ale ten batoh musí být gigantický! Zvláště domů se pojede špatně. Vše bude mokré. Špatně vyfouknuté, tzn. že to bude zabírat hodně místa. Tak taková je odpověď&nb

>> Reagovat
28. 03. 2011, 14:28

Tomáš

, flotik@seznam.cz

 Dobrý den, po přečtení několika článků o BB jsem zjistil, že BB je ta pravá věc ke zprostředkování nevšedních rybářských zážítků. Bouhužel u mě vyvstaly další otázky ohledně toho zajímavého plavidla ,proto bych Vás chtěl poprosit o odpovědi na ně.   1. Vztahují se na BB stejné předpisy jako na loď? Tzn. Je potřeba mít BB zaregistrovaný jako loď? Může se používat pouze tam, kde je povolen lov z loďky? 2. Lze BB (tvar U např. GUNNISON CAMO) přepravovat např. na kole v batohu? Bohužel nemám k dispozici auto a vypuštěný, rozložený BB jsem neviděl. Za případnou odpověď děkuji.

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se