• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Helikopterová montáž

  • Hobby G 3
15. 12. 2009

Jde o pevnou montáž, ve které není návazec k olůvku připevněn přímo ale stranou. 
Tato montáž je vyvinuta speciálně k dalekým hodům. Má dobré letové vlastnosti a využijete ji především tehdy, kdy nemůžete zavážet a potřebujete nahodit co nejdál.
Při nahození nástraha na návazci rotuje okolo olova (připomíná svým pohybem helikoptéru). Hod musí být dostatečně prudký, abychom rotace dosáhli, jinak se návazec zamotá (návazec by měl také být alespoň o třetinu kratší než antitangle hadička).
Ve vodě se montáž chová jako pevná (to znamená, že olovo podporuje zachycení háčku v tlamce ryby), takže můžeme swinger pořádně zatížit. Při utržení ryby by měl obratlík s návazcem časem sklouznout z volného konce vlasce, takže ryba nevláčí za sebou těžké olovo.

Pro dlouhý hod použijte hlavně aerodynamické olovo. Ve foto článku je montáž tvořena s olověnou šňůrou, ale dá se nahradit silikonovou hadičkou. Jak olověnka nebo hadička musí být delší než návazec. Ten můžete zhotovit z jakéhokoliv návazcového materiálu v tomto případě z Merlinu od fy Kryston, jinak velmi vhodné jsou zejména ztužované šňůrky jako např. Super Mantis, Snake Bite a pod.....
Fotografie montáže jsou použity se svolením firmy Max carp

 Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
 


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 6

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
02. 04. 2012, 20:28

popa.chubby

, mejl72@seznam.cz

Ahoj skaprami teprve začínám , mohl by mi někdo poradit jak se dělá to očko na olověnce ??? :)

>> Reagovat


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se