• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Enterprise Tackle

  • Hobby G 3
11. 12. 2010


Firma na výrobu napodobenin přirozených nástrah pro lov kaprů, vznikla V Anglii roku 1998, jako divize firmy Enterprise Mouldings Ltd. Od roku 2003 existuje Enterprise Tackle Ltd. jako samostatný subjekt. jehož majitelem je Chris Hornsby

Mezi největší výhody těchto nástrah lze zařadit tyto body:

- Mezi ty nejhlavnější patří především dlouhodobá trvanlivost – kdykoliv máte po ruce nástrahu, která vydrží na háčku a odolá ataku malých ryb a raků.Je nezničitelná, pokud ji neztratíte nebo neutrhnete, můžete ji používat stále dokola.

-  jako další bod je vzplývavost – jednoduché vytvoření  plovoucí a vyvážené nástrahy.Velká výhoda v tom, že nenasávají vodu a zůstávají po celou dobu lovu vzplývavé za každých okolností.

- barva – zůstává stálobarevná, nedochází k vyblednutí
 
- nevydávají žádný chemický zápach který by mohl odradit ryby

- důležitá je i možnost dochucování ve vlastních oblíbených dipech. Lze používat dipy přímo vyrobené k ochucování. Jsou to esence na bázi esterů, které pronikají hluboko dovnitř nástrah. V současné době je v nabídce šest různých příchutí:

Spicy Crab & Garlic (kořeněný krab & česnek)
Worm & Shrimp (červ & kreveta)
Banana & Peach (banán & broskev)
Maple & Sweetcorn (javor & sladká kukuřice)
Tutti-fruity & Pineapple (tutti-frutti & ananas)
Strawberry & Aniseed (jahoda & anýz)

Jediná známá nevýhoda je - nemožnost vnadění

 Barva je jeden z vícero aspektů, který je velmi důležitý.Zářivé barvy nástrah jsou úspěšné díky tomu, že kapr je velice zvědavý tvor, který ochutná prakticky cokoliv, co jen trochu připomíná potravu. Jde zkrátka o to, upoutat kaprovu pozornost. V barvách kukuřice je nejúčinější žlutá, v závěsu je pak zelená, červená a růžová. Poslední dobou si stále více příznivců získává fluoro žlutá. Je zajímavé, že úspěšnost dané barvy se často liší revír od revíru.

Ochucení nástrahy ET
Nástrahu ponoříte do vašeho oblíbeného dipu či na ni nanesete svou oblíbenou esenci nebo sladidlo. Pro udržení dlohodobého efektu je možné nástrahu propíchat jehlou, čímž docílíte průnik ochucovadla do nástrahy a aroma se bude uvolňovat po mnohem delší dobu. Nejlepší volba při dochucování je použití již zmiňovaných ochucovadel vyvynutých právě k tomuto účelu.


 Nástrahy:
 Kukuřice potápivá i plovoucí - různé barevné variace
 Pelety
 Arašídy
 Konopí
 Tygří ořech
 Kukly moučných červů
 Moučný červ
 Patentky
 Luminescentní pelety, kukuřice, červy a boiliesnastražení nástrahyVideo 

  Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 0

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se