• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Echolot

  • Hobby G
27. 12. 2009

 Co lze provádět s echolotem a co ne a jestli opravdu umí vše co by jsme od něj očekávali? To se dozvíte zde, jak s echolotem správně pracovat a na co byste měli při jeho provozu především dbát. Velkou pomůckou je zde přiložený  videonávod na obsluhu echolotu.
Hlavním důvodem rozhodnutí mnoha rybářů pro koupi echolotu bývá vyhledávání ryb. První výprava s echolotem však bohužel může zkončit hořkým zklamáním. Ikony na obrazovce nejsou pro nás čitelné, případně sice vidíme že se po námi vyskytují pomyslné velké ryby, ale je tomu opravdu tak? Vy jako rybáři vidíte nějaké body, oblouky a linie, které musíte rozkódovat a správně pochopit. Zní to sice složitě, ale není to tak.
Echolot vyšle za pomoci sondy vlny, které jdou až ke dnu kde se odrazí a jsou znovu zachyceny. Rychlost jakou vlny proběhnou od sondy ke dnu a zpět, slouží pro výpočet hloubky, která se na obrazovce zobrazí. Pod vodou není však pouze dno, ale také kameny, rostliny a ryby. Každá překážka vytvoří trochu jiné echo. Z toho se dá  odvodit  co je např. pařez a nebo kámen. U rostlin to již není tak jednoznačné, protože nemají kompaktní tvar. Tvrdý podklad  a kameny vrátí vlny zpět celkem čisté. Vodní rostliny a usazeniny dna už ne. U ryb je reakce vln především na vzduchový měchýř. To znamená, že čím větší má ryba vzduchový měchýř, tím silnější je odezva echa a tím větší je zobrazení ryby na obrazovce.  Pokud echo projede hejnem malých rybek,obrazovka zobrazí množství malých bodů , pod kterými bude čára zobrazující dno.Návodové video na užívání echolotu
  
Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 9

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se