• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Dorádo wobblery

  • Hobby G 2
20. 12. 2009
 Wobblery od firmy DORADO jsou velice kvalitní a vysoce účinné přívlačové nástrahy a v ničem nezaostávají za jinými věhlasnými značkami.Jejich cena je v poměru k známějším značkám více než příznivá a jejich kvalita a výkon v ničem ani v nejmenším nezaostává.

Firma DORADO vznikla v roce 1997. Tehdy ji založili současní majitelé Věrka Jankowska a Darek Malysz, který je také "hlavním konstruktérem" a vývojářem woblerů Dorado. Svůj první wobler vyrobil již v 8 letech ! Od té doby uplynulo více jak 25 let. Darek stále vytváří nové vzory, pokud možná co v nejpřírodnějších barvách konkrétních ryb. O kvalitě jeho woblerů vypovídá umístění na prvním místě vícemistra Polska i čelní umístění v soutěži Grand Prix v uplynulých letech. Se svými kolegy - závodníky tak testuje woblery po celém Polsku na různých vodách. Teprve potom osvědčené woblery zavede do výroby. O obchod se stará jeho kolegyně Věrka, která své  wobblery představila na rybářské výstavě v Pekingu. Na těchto trzích získala mnoho kontraktů po celém světě jako je například Japonsko, Austrálie, JAR apod. V srpnu 2005 úspěšně woblery reprezentovala NA výstavě v USA v Las Vegas. Nyní i Vy si můžete posledních několik let vyzkoušet tyto woblery a to nejenom na našich vodách. S úspěchem jej používají také závodníci v přívlači. Zvláště vhodné jsou vzory od 2.5 cm - 7 cm v přírodních barvách, převážně ve verzi FL - plovoucí pro všechny druhy ryb jako jsou pstruzi, siveni, okouni,candáti, jelci, boleni, parmy i štiky.  Předností je nejenom věrohodné zpracování ale i kvalitní profilovaná lopatka se speciálního plastu. Zaručený je velice přirozený chod i při pomalejším tahu.


INVADER - Nejpopulárnější model od firmy Dorado se širokou škálou velikostí a barev.Agresivní chod, který je ideálně přenášený na cit prutu z něho dělá ideální nástrahu na stojaté i tekoucí vody.Nejmenší modely (4 a 5cm) jsou používané lovci pstruhů a jelců. Loví se nimi i boleni, a okouni. Střední modely (6,7 a 9cm) jsou skvělou nástrahou na candáty, štiky, ale i velké jezerní pstruhy. Zvláště "sedmička" zaznamenala obrovské úspěchy při lovu obrovských jezeráků. Velikost č. 9 je skvělá na lov štik a sumců. Je i zvlášť vhodná na trolling, při běžné vzdálenosti při trollingu jde do hloubky až 6m. Velikosti 11 a 14cm jsou ideální pro lov velkých ryb na velkých přehradách v hloubkách 6 až 9m.


STICK - Podobná série woblerů jako Classic. Trochu upravené tělo a lopatka z něho dělá nástrahu, která se potápí hlouběji, ale při tom si zachovává značně "mihotavou" akci. Proto je velmi vhodný pro lov v řekách. Nejmenší modely (4,5 a 6cm) ulovili už mnoho pstruhů a mezi nimi i opravdové  výstavní kousky. Větší modely (7, 9 a 11cm) jsou výborné pro lov štik, candátů a v poslední době se úspěšně používají i na lov lososů a tresek. Výborné výsledky přineslo i testování těchto woblerů při trollingu.


TENDER - Po sérii woblerů Stick a Classic další podlouhlí wobler. Tentokrát s jemnou a rovnoměrnou akcí. Vyznačuje se hlavně velmi mělkým ponorem. To z něj dělá nenahraditelnou nástrahu při prolovování mělčin, kamenitých břehů při molech nebo vod s hustým vodním rostlinstvem. Je výborný taktéž na lov dravců, kteří obvykle loví při hladině. Například bolenů, nebo večerní lov candátů.


ALASKA - Skupina "tlustých" woblerů s agresivním chodem určená hlavně pro přívlač na tekoucí vodě. Díky menším rozměrům, ale dostatečné hmotnosti, je vhodný na daleké hody - což v konečném důsledku často rozhoduje o úspěchu anebo neúspěchu. Nejmenší model 2,5cm je výbornou nástrahou na  jelce, okouny a pstruhy.Potápí se do hloubky 50-60cm. Větší model (3,5cm) jde do hloubky až 1,5m a je výborný pro lov velkých jelců, pstruhů, ale i štik.Největší modely jsou skvělé na lov velkých štik, ale i sumců. Jsou vhodné i na trolling.


LAKE - Agresivně pracující, baculatý wobler ve tvaru karase. Vyrobený hlavně pro přehradní vláčkaře, noční vláčkaře pokoušející se o ulovení sumců a candátů, takže suma sumárum - tento wobler se těší evropskému prvenství na Evropském trhu ve své třídě. Masivní tělo dovoluje nahazovat do velkých vzdáleností.Mělký chod dovoluje prolovit příbřežní mělčiny jezer a vodních nádrží - a to jsou právě místa, kde dravci najčastěji vyhledávají svoji kořist. S 3,5cm modelem se úspěšne loví jelci a boleni hlavně na velkých řekách.


CLASSIC - Série woblerů v klasickém tvaru, známím už desetiletí s nejuniverzálnějším použitím. Široká škála velikostí a barevných provedení Vám dovoluje vybrat si tu svoji správnou nástrahu, ať už podle cílové ryby, nebo typu vody v které lovíte. Nejmenšie modely 4 a 5cm sa používají na  lov hlavně jelců, pstruhů a okounů. Střední velikosti 7 a 9cm jsou vynikající na lov bolenů, štik, candátů a velkých exemplářů pstruhů. Největší modely 11 a 15cm jsou voblery, které nesmějí chybět v arzenálu lovců velkých štik, candátů a hlavatek. Všechny velikosti sa hodí jak na klasickou prívlač tak i na trolling.


MAGIC - Velmi malé (1,8cm) woblery pro specialisty. Svojim rozměrem jsou vhodné hlavně pro lov v místech, kde se ve velkém loví na rybku a dravci se proto přeorientují na lov menších rybek.  Plovoucí Magic sa potápí do hloubky max. 0,5m a přizdvihnutím špičky prutu je možné ho vést ješte mělčeji. Má to velkou výhodu hlavně při letních večerech, kdy většina ryb (jelci, boleni, pstruzi a lipani) loví hlavně při hladině a sbírají i hmyz.Pro lov pstruhů a tloušťů jsou výkony podávané magicem přímo famózní a byla by velká chyba každého vláčkaře kterému by chyběl v jeho výbavě.


SPLASH POP - jedinečný wobler pro povrchové chytání v mělkých a zarostlých vodách kde nelze použít jiné druhy woblerů.Splash pop je velmi zajímavá nástraha. Nepotápí se pod vodu jako jiné woblery, ale po celou dobu pracuje na hladině.Jeho konstrukce při jeho správném vedení po hladině vytváří šplouchavé zvuky,chrastí a čeří hladinu,čímž evokuje zvědavé dravce k útoku na tuto nástrahu.Výborná nástraha pro lov štik,večerním lovu velkých okounů,lov bolenů a tloušťů.


DEAD FISH - Jediný wobler svého druhu na trhu. Svým pohybem a akcí napodobuje nemocnou, zraněnou, umírající rybku. Charakteristicky zahnuté tělo a kolísavá akce dráždi dravce kvůli tomu, že napodobuje jejich nejpřirozenější potravu - umírající rybku. Budete velice mile překvapeni jak vynikající výsledky vám tento vobler bude podávat. Je určený hlavně pro jezerní přívlačáře s důrazem na jeho malý ponor. Nejlepší výsledky jsou zaznamenané při lovu v mělčích vodách (do 3m). Aby jste z Dead Fish vobleru dostali maximum doporučuje se pomocí špičky prutu a přerušovaného vedení dokonale napodobit umírající rybku.Tento wobler by si měl zasloužit větší rybářskou pozornost,jelikož výsledky jeho použití při lovu jsou více než vynikající.


ESOX - Série jedno a dvoudílných woblerů svojim vzhledem věrně kopírujícím štiku. Tento dravec, jak dobře víme je samotář a netoleruje ve svém teritoriu žádnou jinou štiku. Lovem na tento wobler se specializujeme právě na tento druh dravce. Menší modely (8,13 a 14cm) jsou vhodné na klasickou přívlač jak v tekoucích, tak i ve stojatých vodách.Jemně vedený v příbřežních mělčinách je často atakovaný exemplárními štikami.Větší model (19cm) je vhodný hlavně na trolling.


FROG - wobler dokonale napodobňující žábu. Vzhledem i chováním. Výborná nástraha na jelce a pstruhy v řekách a potocích, nebo štiky v mělčinách. Výborný je i ve starých mrtvých ramenech, kde jsou plazy a obojživelníci běžnou potravou dravých ryb.


DRUNK -Je typovým představitelem Jerku.Díky svojí konstrukci dokonale napodobuje pohyb raněné rybky.Při trhavém pohybu prutu je jeho chod kolébavě klikatý ze strany na stranu(z leva doprava),s občasným zastavením chodu dokonale napodobuje poraněnou rybku.Kdo si jednou vyzkouší lov s tímto woblerem a dostane pod kůži techniku jeho vedení,určitě již zůstane této nástraze věrný,Je to velmi osvědčená nástraha pro lov sumců,štik i candátů.


SCOUT - Tento wobler je určený hlavně pro lov na tekoucích vodách. Je vlastně spojením výhod modelů Classic a Alaska. Agresívní, ale velmi jemný chod umožňuje lovit s ním i v silných proudech. Proto ho lze doporučit hlavně na lov parem, pstruhů a jelců.KATALOG DORADO KE STAŽENÍ

DORADO E-SHOP

FOTOGALERIE:
Můžete napsat komentář a váš názor na výrobky firmy DORADO
  


Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 2

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se