• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Corn Steep Liquor (csl)

  • Hobby G 2
18. 12. 2009

Corn Steep Liquor je široce užíván v mnoha současných moderních návnadách.
Co to vlastně je CSL? Říci, že CSL je jenom další tekutá potrava, by bylo nespravedlivé. Vzniká z kukuřičného zrna a má velmi dobře definovaný obsah volných aminokyselin, spojený s vysokým obsahem cukrů. Obsahuje okolo 58 % sušiny.
Corn Steep Liquor je široce užíván v mnoha současných moderních návnadách a mezi kapraři se o něm vedou velké diskuse.

Co to vlastně je CSL?
Říci, že CSL je jenom další tekutá potrava, by bylo nespravedlivé. Vzniká z kukuřičného zrna a má velmi dobře definovaný obsah volných aminokyselin, spojený s vysokým obsahem cukrů. Obsahuje okolo 58 % sušiny. Je to silně aromatický extrakt, který je vhodný do ného objemu. Jestli tohle neuděláte, budou plavat! Horká voda je dobrý způsob, aby ji vločky absorbovaly rychleji, zvětšily se do plné velikosti a mohly se potopit.

3. Method trik

Když váš method mix začne ve vrcholném létě vysychat, pomůže povzbuzení liquidem. Jednoduše přidejte trochu naředěného CSL do mixu, který osychá, aby se zrevitalizoval k dalšímu uvolňování lákadla.

4. Method mix - předkládání

Abyste dosáhli té nejlepší funkce vašeho method mixu a krmítka, navrhuje Des nechat návazec viset pod krmítkem. Takhle kapři najdou nástrahu nejrychleji. Po nahození tak vaše nástraha neskončí zavalená pod krmítkem. Des doporučuje, vyzkoušet umělou kukuřici, boilie nebo CSL hookrs chytací pelety. Pokud chytáte na tři pruty, mohli by jste vyzkoušet na každý prut různou nástrahu. Potom můžete nástrahy různě měnit tak, jak vám to bude vyhovovat. Když Des plní své krmítko method mixem, přeloží háčkový návazec na polovinu délky, a pak ho obalí dalším kouskem vnadící směsi. To dovolí kaprovi nasávat směs ještě předtím, než ucítí váhu krmítka, která způsobí zaseknutí kapra.
    
5. Stále nahazujte
Jakmile Des vytvaruje vnadící směs do krmítka, nahodí na vybrané místo. Pokud nedostane záběr do 15-20 min., stahuje nástrahu zpět a nahazuje znovu. Celou dobu si na dně vytváří koberec method mixu, jenž láká kapry, aby ho našli a stáhli se na lovné místo. Jakmile kapři najedou, akce může být velmi hektická. Množství ulovených ryb potom závisí jen na vaší připravenosti.

6. Namáčení chytacích pelet

Des velmi často používá jako nástrahu CSL hookrs pelety a namáčí je v CSL liquidu, aby je těsně před každým nahozením posílil. Při nahození se CSL nesmyje. Protože je liquid o něco těžší než voda, na dně se velmi dobře rozptýlí v okolí nástrahy a vytvoří kolem pelety neodolatelný obláček. Silné aroma z CSL liquidu se tak uvolňuje přímo kolem samotné nástrahy.

7. Nechejte nasáknout vaše nástrahy

Kromě Hookrs pelet doporučuje Des také nechat nasáknout i všechny ostatní nástrahy, jako bolies. Ty mohou být v CSL ponechány namočené i několik dní před chytáním. To je skutečně výrazné zesílení CSL aroma z vaší nástrahy.

8. Ochucené dipy

Pokud chcete opravdu silný signál z vaší nástrahy, je dalším tipem smíchání CSL s vaší oblíbenou esencí. Zde vidíte, že Des používá asi 5 ml esence Frankfurtské klobásy a přidává ji do kelímku s CSL liquidem pro dipování. Toto je opravdu dobré pro rychlé záběry.

9. Zesílení method mixu

Další vychytávkou, kterou Des využívá, je zesílení method mixu kombinací CSL liquidu, vody z rybníka plus 5 ml esence Frankfurtské klobásy. Do rozprašovače nalije esenci, CSL a naředí vodou. Před postřikem vše řádně promíchá. Potřebujete dostatek vody, aby vám tekutina prošla tryskou. Čistý CSL liquid je příliš hustý a nemusí se dostat skrz trysku.

10. Zesílení vábícího účinku pelet

I když pelety, které Des dnes a denně používá, jsou vyrobeny přímo z CSL, často je ještě posiluje. Postříká je kombinací CSL a esencí Frankfurtské klobásy. Je to dobrý tip pro ty z vás, kdo hledáte skutečně intenzivní vůni krmícího spouštěče v peletách.
Když pelety necháte zaschnout, můžete je pohodlně použít jako obsah PVA sáčků.

11. Zesílení partiklu?
CSL Liquid je skvělý posilovač i pro partikl. Může být přidáván do vařeného partiklu ihned po jeho vychladnutí. Des také používá CSL liquid při zakoupení uvařeného partiklu přímo z rybářského obchodu. Vezme například láhev Dynamite Tigers nuts a láhev Dynamite Hemp a vyklopí je do kbelíku. Navrch přidá dávku CSL liquidu. Doporučuje pořádně zamíchat, aby se na partiklu vytvořil souvislý povlak. Takhle upravený partikl může být použit ke vnadění raketou nebo rozhazování kolem břehu při stopování ryb.

12. Tekuté potěšení v PVA sáčku

Protože CSL není založeno na vodě, můžete jej nalít do PVA pytlů bez obavy, že se rozpustí. Je to velká pomůcka kaprařů, kteří chtějí dobrý tekutý atraktor šířící se kolem návnady. Des často používá čistý CSL nebo kombinaci CSL liquidu a CSL pelet v PVA sáčku. Jednoduše se ujistěte, že je vaše koncová udice suchá a vložíte ji do PVA sáčku. Přidejte několik pelet a dobře zalijte CSL liquidem. Olízněte si prst, zakruťte vršek sáčku a přejeďte ho vlhkým prstem. A máte to, tekutý CSL liquid v sáčku! Když ho nahodíte, stěny PVA sáčku se rozpustí a CSL vytvoří zákal kolem nástrahy. Ohromný způsob atrakce. Jediný kapr neodolá.

13. Dejte těstu říz

Jestli stejně jako Des rádi používáte kousek těsta na háček nebo balíte nástrahu do těsta, můžete mu dát říz CSL likérem. Jeho použitím pozměníte strukturu a rychlost rozpouštění. V létě, když je horko, mohou některá těsta vysychat velmi rychle a stávají se nepoužitelnými. Trocha CSL do jakéhokoliv vyschlého těsta ho opět oživí.

14. Zábal z těsta
CSL těsto smíchané s CSL likérem vytvoří perfektní obal pro vaši nástrahu. Hodně tím zvýšíte atrakci samostatné nástrahy. Uvolňující se CSL z těsta vydatně láká kapry k prozkoumání nástrahy. Jednoduše vytlačte trochu těsta, rozpracujte ho mezi palcem a ukazovákem a potom úplně obalte těstem nástrahu.

15. Namočte své PVA

Pokud používáte často PVA punčochu, můžete také použít CSL liquid. CSL nerozpouští ani žádné PVA punčochy. Vezměte proto PVA punčochu naplněnou peletami a boiliem a ponořte ji do nádobky s čistým CSL. Punčochu namočte jen velmi opatrně do CSL. Opět tak můžete kaprům předložit jednu z nástrah zcela zahalenou v CSL atrakci.

16. Impregnace PVA
Tady je další tip, který Des rád využívá v létě. Připraví si několik naplněných PVA punčoch a na každou nanese trochu CSL liquidu. Ta po svém zaschnutí napomáhá prodloužení rozpustnosti PVA materiálu. Je to dobrá finta při chytání v létě kdy je voda hodně teplá a PVA se rozpouští rychleji. Ideální pro lov ve velkých hloubkách.

17. Upravování pelet

CSL pelety (nebo jakékoliv jiné pelety) navlhčete CSL liquidem. CSL liquidem se zlepší proces rozpadu a zvýší celková atrakce. Jednoduše nalijte CSL liquid do kbelíku a vypláchněte jím celý jeho vnitřek. Pak vezměte pelety a hoďte je do kbelíku. Kružte vědrem tak dlouho, dokud pelety nebudou obaleny vrstvou CSL liquidu. Potom pelety vyndejte ven a nechte je absorbovat CSL liquid.

18. Změna barvy

Desův poslední tip je perfektní pro opatrné kapry. Namočením v CSL liquidu jakékoli pelety ztmavnou a zvýší se jejich lekáž. Na trhu se dnes u mnoha rozličných druhů pelet nedbá na jejich odstín. Světlé pelety mohou opatrné kapry odradit. Když světlé pelety polijete CSL liquidem ztmavnou, což vede k meritu věci.

   Z anglické publikace od Dese Taylora

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.
Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 2

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se