• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz
Seznam témat »

Bottom bait rig

  • Hobby G 2
18. 12. 2009

Tato moderní kaprová montáž byla navržena tak, že se hrot háčku po nasání kaprem vždy přetočí, drží velmi rychle ve spodním pysku a nemá šanci ji vyplivnout. Je ideální při lovu plachých a na krmení opatrných kaprů. Dobře zvolené doplňky mohou z průměrné sestavy udělat zatraceně dobrou.

Základní myšlenka je následující: chceme udělat návazec, u něhož se při nasátí kaprem háček otočí a umožní tak snadné zapíchnutí do spodního pysku. Vedle toho by měl být pro kapra také hůře vyplivnutelný. To znamená, že potřebujete mít perfektně vyvážený návazec s háčkem. Spojení návazce a háčku musí být perfektní. Pokud je vše navázáno správně je jeho nasátí pro kapra snadné, vyplivnutí však nikoliv.

Komponenty, které potřebujete:

Háček
- ostrý, pevný a zároveň  lehký na to, aby ovlivňoval chování nástrahy na dně.

Smršťovací a silikonová hadička
- smršťovací hadičku asi 12mm dlouhou která se při napaření snadno natvaruje, za účelem změny úhlu návazce, který vychází z očka háčku.
Na délce závisí celkový konečný úhel zahnutí - čím delší kus ustřihnete, tím budete schopni vytvořit větší úhel.

Návazcový materiál
- Správný výběr návazce je základním kamenem úspěchu pro správnou prezentaci. Dobrá volba je Hybrid. Hybrid je s potahem velmi tuhý, avšak bez něj je opravdu měkký a poddajný. Navíc se jedná o flourocarbonové potažení, které snižuje jeho viditelnost na minimum. Při jeho použití  stahneme 2,5cm, zbytek ponecháme ztužený. Tím dáváme dostatečnou volnost háčku, aby bez problému vklouznul do kapří tlamky a ztužená část mu zároveň znesnadňuje jeho vyplivnutí.

Ali Hamidi


  

Pokud se Vám článek líbil, podpořte ho prosím svým laikem, případně ohodnoťte hvězdičkou. Uvítáme především komentáře k rozvinutí diskuzí s vašimi názory a zkušenostmi k danému tématu. Registrace k psaní komentářů není nutná.Hodnocení článku:

       Počet hlasů: 1

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze ke článku


   

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.


 
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se