• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Žena vydražila za více než 40 miliónů kapra

Žena vydražila za více než 40 miliónů kapra

Sdílet na Facebooku
10. 10. 2018

Rekordních 203 miliónů japonských jenů (zhruba 41 miliónů korun) byla v aukci v japonské Hirošimě ochotná zaplatit žena pocházející z Tchaj-wanu za okrasného kapra koi. S „S Legend“, jak zní jméno ryby, chce vyhrát v soutěži All Japan Koi Show. I kdyby se tak skutečně stalo, vynaložené finanční prostředky se jí nevrátí. Vítěz totiž získá pouze prestiž, píše deník Daily Mail.

O devítiletou samici kapra koi, jejíž délka dosahuje cca jednoho metru, se v aukci strhl velký boj. Vítězkou se nakonec stala tchaj-wanská žena známá pouze pod jménem Yingying, která za něj byla ochotná zaplatit asi 40 miliónů korun. Nejvyšší částka, kterou dosud kupec za kapra stejného druhu zaplatil, byla o zhruba 30 miliónů nižší.

Žena chce s rybou soutěžit v japonské soutěži All Japan Koi Show, kde bude S Legend obhajovat vítězství z minulého roku. První místo ve dvou po sobě jdoucích ročnících by jak rybě, tak majitelce, zajistilo velkou prestiž. Tím však výčet cen v soutěži končí, vynaložené peníze se tak Tchaj-wance i v případě vítězství nevrátí.

O rekordní koupi se podle britského odborníka na kapry koi Tima Waddingtona rychle doslechli sběratelé z celého světa, kteří, stejně jako on, si chtějí S Legend prohlédnout na vlastní oči. „Lidé, kteří se o kapry koi zajímají, jsou plní vzrušení. Za jedinou rybu je to neuvěřitelná částka,“ svěřil se Daily Mailu Waddington.

Kapr koi je okrasný druh kapra vyšlechtěný z jeho divoké formy. Japonsko, kde je velmi populární, je největším producentem těchto kaprů na světě. Asi 90 procent ryb je určeno pro vývoz. V roce 2016 Japonsko exportovalo rekordních 295 tun kaprů koi, které přinesly příjmy přesahující přes 800 miliónů korun.

Zdroj:https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=485552&sId=&mId=Diskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se