• KING of the LAKE
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů LRU přívlač 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů LRU přívlač 2018

Sdílet na Facebooku
10. 09. 2018

O víkendových dnech 7 – 9 září 2018, za krásného počasí, v duchu fair play a zdravé rivality, se na řece Jizeře v Mladé Boleslavi uskutečnilo mezinárodní mistrovství České republiky juniorů LRU přívlač.

Závodu v kategorii do 18 let se mimo 11ti  domácích českých závodníků z 5 různých krajů zúčastnili i 4 závodníci ze Slovenské republiky a jeden z Moravy. Kategorii do 14 let zastupovalo 9 závodníků ze čtyř krajů a 3 ze slovenské republiky.

Organizace závodu byla opravdu na skvělé úrovni a dobře připravená. Středočeský územní svaz ve spolupráci s Črs mo Mladá Boleslav rozhodně nic nepodcenil. Výběr závodních úseků a sektorů s bohatým zarybněním, do kterých navíc jako bonus bylo před závodem nasypáno 200kg pstruha duhového. Na těchto úsecích opravdu každý závodník nachytal a nikdo nebyl bez úlovku. Dále zázemí závodu a v neposlední řadě i krásné ceny pro vítěze, na kterých se podílel spolu se sponzory Mikado, FT Fishing, Crazy Fish, Favorite, Lucky John, Red Bass.

Především středočeští přívlačáři v kategorii do14 let dokázali využít domácího prostředí  a pro svůj kraj vybojovali v národním i mezinárodním srovnání všechny stupně vítězů.
V kategorii do18 let se  Samuel Bílý (MO Radkovník) stal národním mistrem republiky a mezinárodním vícemistrem České republiky. V kategorii do14 let  zvítězil Tomáš Řezáč z Mladé Boleslavi který prakticky neměl vážnou konkurenci a jeho pohodový styl lovu a výsledky by mu mohl závidět kdokoliv i ve starší kategorii , druhé místo vybojoval Pavel Franče z Rakovníka a na místě třetím skončil Aleš Vorel rovněž z Rakovníka.

Mezi nejčastější úlovky závodníků obou kategorií patřil okoun. Ale jinak druhová pestrost úlovků byla celkem široká. Namátkou jmenuji: Pstruh duhový, jelec tloušť, perlín, lín, štika obecná, candát …

Mladí vláčkaři bojovali se zápalem a nic neponechali náhodě. Mladší kategorie v doprovodu některého z rodičů, který jim byl oporou, koučem, nosičem i servisákem v jedné podobě. Starší kategorie měla též podporu v některém z rodičů a nebo kolegů ze závodů. V případě kolegů to bylo hodně zajímavé a potěšitelné. Jelikož u této kategorie závod probíhal střídavě, kdy jedno kolo jeden závodil a druhý měřil úlovky a po rotaci si tyto úlohy vyměnili, tak i přes tu situaci že to byli soupeři, si dokázali vzájemně neskutečně pomáhat, poradit a vycházet vstříc. To byl pro mě velice pozitivní úkaz tohoto závodu a je vidět že i takto mladí soupeři si mohou zachovávat vzájemnou úctu a smysl pro fair play.

Několik technických informací.
Garant  - Josef Prokop ml.
Pořadatel závodu -  Oto Hlaváč
Hlavní rozhodčí -  Aleš Truhlář
Bodovací komise -  Josef Prokop, Zvolánek Miroslav, Aleš Truhlář
Čestní hosté: JUDr. Alexander Šíma, předseda Rady ČRS , Dušan Hýbner, předseda ČRS Středočeského ÚS , Jan Bačina, předseda ČRS MO Mladá Boleslav

Fotogalerie závodu: http://www.nachytano.cz/fotogalerie/?idphotogallery=331&t=1

Výsledkové tabulkyPetr Koucký, Nachytáno.cz

Diskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se