• FFA
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

V Kolíně na Labi opět chyceni pytláci.

V Kolíně na Labi opět chyceni pytláci.

Sdílet na Facebooku
10. 04. 2018

Dne 8.4.2018 se podařilo dvěma členům rybářské stráže MO ČRS Kolín, chytit dvě skupiny cizojazyčných pytláků. Konkrétně na revíru č. 411056 LABE 24A, v Kolíně za elektrárnou. Zajímavé však je, že první skupinu, která tvořila 3 pytláky, chytili porybní na stejném místě poté, co tu první za účasti dořešili..

   Velmi si ceníme práce všech porybných v případě těchto dvou, pana Tomáše Olajoše a Zdeňka Beňa je dobré uvést, že 27.2.2018 složili úspěšně zkoušku RS a od té doby mají přes 100 poctivých kontrol. Od roku 2011 se na našich revírech každý rok chytil pytlák, či skupiny pytláků a je na zamyšlenou, že se vždy jednalo o lidi z cizích zemí.

Přikládáme zprávu jednoho ze členů rybářské stráže, pana Tomáše Olajoše:

 "Před 16:00 odpolední mi volal můj kolega Zdeněk Beňo z RS Kolín, který dostal telefonickou informaci od svého kamaráda rybáře, lovícího právě na Labi, že vedle něj byla skupinka cca 10 lidí , kteří tahají ryby a strkají do igelitové tašky. Neváhal jsem, hned jsem nasedl do auta, cestou jsem se stavil pro kolegu Zdeňka a jeli jsme se na místo podívat. Místo bylo za elektrárnou Kolín. Zhruba do 10 minut jsme byli na místě. Když jsme přijeli na místo uviděli jsme 2 muže ve věku cca 30 let a jednu ženu. Vyzvali jsme je k předložení dokladů. Evidentně bylo vidě, že nám nerozumí. Zkontrolovali jsme místo, kde seděli a uviděli ve břehu zapíchlou udici v dřevěné vidličce. Odpověď nepřišla, jen, že prý neznají zákon.    Zeptali jsme se jak to že chytají a kde mají chycené ryby. Odpověděli, že nemají. Podíval jsem se po břehu a uviděl igelitku, na které byl přiložen kámen. Podíval jsem se do igelitky a byly tam 3 kusy ryby. 2 plotice o délce 18 a 30 cm a 1 cejn o délce 17 cm. Okamžitě jsme prut zadrželi a zavolali jsme Policii ČR, která přijela na místo velice rychle (do 10 min). Pytláci chtěli věc vyřešit útěkem, ale podařilo se jim v něm zabránit. Zvýšili jsme hlas. Nakonec nás poslechli a vyčkali na příjezd Policie. Žena mezitím odešla. Věc si na místě policie převzala a my jsme jeli provést kontrolu sousedního revíru, kde se údajně měli pohybovat další lidi z této skupinky. Nikoho jsme již dále neviděli a po kontrole jsme odjeli domů. Ještě jsem nestihl zaparkovat, když v tom mi opět zvonil telefon. Kolega Zdenda volá, že jsou tam opět další 2 lidé, kteří chytají a dávají úlovky do igelitu. Opět nakládám Zdendu a jedeme na místo. Tentokrát tam byli 2 muži a chystali se právě odejít z místa. Zeptali jsme se jich, jestli chytají ryby. Oni že ne, ale jednomu z batohu vykukovala špička prutu. Vyzvali jsme ho k ukázání vnitřku batohu kde se nacházely 2 kapříci o délce 32 a 35 cm. Na místo byla opět přivolána Policie ČR, která opět přijela do 10 min. Než přijela Policie stále se nás snažili přemlouvat ať jim to promineme, že nerozumí a neznají zákony, poté se pokusili o útěk z místa. V čemž jim bylo zabráněno.  K jejich uhlídání jsme poprosili o součinnost sousedícího rybáře, který nám vyhověl. Věc si na místě převzala Policie."

Tomáš Olajoš

Naše organizace tímto veřejně děkuje v první řadě rybáři (nechtěl být jmenován) za předání informace od vody k RS. Poděkování patří oběma členům RS Tomášovi Olajošovi i Zdeňkovi Beňovi a samozřejmě i Policii ČR v Kolíně, za její rychlý příjezd a profesionální součinnost.

Petrův zdar!

Za MO ČRS Kolín Jiří Krouza - předseda
Zdroj:  http://rybarikolin.cz/clanky/aktuality/v-koline-na-labi-opet-chyceni-pytlaci..htmlDiskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se