• sumčák mega bánner
Youtube kanál nachytano.cz Nachytano.cz na Facebooku TSS kanál nachytano.cz

Rožmitálští mladí rybáři se umístili v závodech v rybářské technice

Rožmitálští mladí rybáři se umístili v závodech v rybářské technice

Sdílet na Facebooku
08. 03. 2018

Děti z rožmitálského rybářského kroužku se v zimním období na svých pravidelných schůzkách v tělocvičně ZŠ věnují trénování nahazování na terče, což v létě uplatní v praxi nahazováním u vody na rybách. Pro zpestření se vedoucí kroužku rozhodli tuhle dovednost vyzkoušet v praxi.

První březnovou sobotu družstvo mladých rybářů a dva vedoucí Jaroslava Nassová a Aleš Haluska vyrazili do sportovní haly v Příbrami, kde ve spolupráci s Středočeským územním svazem Českého rybářského svazu pořádala Místní organizace Příbram náborové halové závody v rybolovné technice. Tyto závody spočívají v nahazování prutem s umělou kapkou na terč nazývaný Skish.

Na terč se házelo dvoukolově z 10, 12, 14, 16, 18 metrů. Dále se soutěžilo rovněž dvoukolově a ze stejných pozic i vzdáleností, házení na plachtu s terčem, takzvaný Arenberg. Rožmitálské děti se takové soutěže účastnily poprvé a tak byly všichni trochu nervózní. Tato dovednost chce opravdu umění zacházení s prutem a nahazování.

Soutěže se účastnilo celkem 40 dětí z různých kroužků ze středních Čech, které se této technice věnují dlouhodobě a na vysoké úrovni, například Příbram, Hořovice a Mladá Boleslav. Přesto rožmitálské vybrané družstvo osmi pokročilejších rybaříků dopadlo moc dobře a překvapilo. Vyhlášení a předání cen všem dětem se účastnili jako pozvaní hosté místostarostka města Příbram, vedoucí odboru mládeže Středočeským územním svazem a vedení Místního odboru Příbram.

Nejlépe dopadli z rožmitálského kroužku v kategorii mladší žáci: Jan Beran 6. místo, Adam Nass 9. místo, Šimon Kolář 10. místo, Kristián Vavroch 12. místo, Jakub Šimonovský 13. místo, Ladislav Pajkert 14. místo, Jan Vlas 19. místo.

V kategorii byla mladší žákyně Ivana Schwarzová na 6. místě.

"Všichni naši mladí rybaříci si zaslouží opravdu velkou pochvalu a poděkování. Byli jsme na ně opravdu moc hrdí, že naše trénování na kroužku bylo zužitkováno úspěšně. Pochvalu zaslouží i kolektiv z Místního odboru Příbram za perfektní organizaci celých závodů," shrnul výsledky závodů vedoucí rybářského kroužku Aleš Haluska. A pokračuje: "Rádi bychom poděkovali městu Rožmitál od Třemšínem., které naši rybářskou mládež podporuje a zajistilo dopravu dětí na závody.

Aleš Haluska
Zdroj: https://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/rozmitalsti-mladi-rybari-se-umistili-v-zavodech-v-rybarske-technice-20180307.html

Diskuze ke aktualitě

 

Nahrávejte prosím obrázky o maximální velikosti 3 MB (každá)
Vkládejte odkaz z adresové řádky prohlížeče

 
 
Zatím nebyl vložen žádný příspěvek.

Na výpis aktualit

 
 

  • Sumčák malý
 
 
 

Osobní účet

 Zůstat přihlášen(a) Zapomenuté heslo?
Nemáte ještě svůj účet? Zaregistrujte se